ANKARALI AYŞE DİNÇER

Ayşe Dinçer - Şemsettin

Ankaralı Ayşe Dinçer Kimdir?

Doğum Yeri:Mersin Doğum Tarihi:1977 Müzikle 15 yıldır uğraşıyor ama 10 yıldır profesyonel. Ankaralı Ayşe Oğuz Yılmaz’la birlikte FlaşTv’de yayınlanan Evlere Şenlik programını birlikte sunuyorlar.

Mersin’de doğdum ama ANKARA‘ da doydum!

Hurriyetport’taki canlı yayınından sonra bir sürü mail aldığımız ve yeni albümü birçok internet sitesi ve müzik kanalında hatırı sayılır rakamlara ulaşan ANKARA’LI AYŞE ile yine sizlerden gelen mailler üzerine bir söyleşi yaptık.

Kaç yılında ve nerede doğdunuz?

Ankara’lı Ayşe: 1977 Mersin doğumluyum.

Müzik ile ne zaman tanıştınız ve kaç yıldır profesyonel olarak müzikyapıyorsunuz?

Ankara’lı Ayşe: 15 yıl önce başladım fakat 10 yıldır profesyonel olarak yapıyorum ama hala amatörüm. Çünkü müziğin uçsuz bucaksız bir şey olduğuna inanıyorum.Müzikte öğrenmenin sınırı yoktur.

ank5

Mersinli olduğunuzu söylüyorsunuz. Peki, neden Ankaralı Ayşe?

Ankara’lı Ayşe: Evet, Mersin’de doğdum. Ama ANKARA ‘ da doydum. Şu andasahip olduğum maddi ve manevi değerlere ANKARA’ da sahip oldum. ANKARA benim için başka başımın tacı en önemlisi ülkemin Başkenti

Müzik ve sahnede olmak sizin için ne ifade ediyor?

Ankara’lı Ayşe: Güzel ve anlamlı olan her şey demek kısacası aldığım nefes…

Sahneye çıkarken yanınızdan ayırmadığınız ve uğruna inandığınız herhangi bir uğurunuz var mı?

Ankara’lı Ayşe: Simge olarak taşıdığım bir şey yok fakat duamı etmeden asla ve asla sahneye çıkmam. Uğurumda şansımda tek yaradanım.

Bir albüm çıkardınız ve klipiniz birçok sitede iyi izlenme oranlarına ulaştı bu konuda neler söylemek istersiniz?

Ankara’lı Ayşe: Tabii ki çok mutluyum. Bir insanın yetiştirdiği ağacın meyvesini toplamak huzur ve onur verici beni dinleyen ve izleyen tüm gönül dostlarıma çok teşekkürler.

Albüm çalışmalarınızdan bize biraz bahseder misiniz? Kaç şarkınız var, kimlerle çalıştınız albüm çalışmaları süresince başınızdan geçen hoş bir anınız var mı?

Ankara’lı Ayşe: Albümümde beş şarkı var. Albümde çok değerli müzik adamı Fatih Doğaner yönetmenliğinde birbirinden derli çok büyük isimlerle çalıştım. Benim için albüm çalışması süresince her anım çok hoş ve önemliydi.

Şu anda devam eden konserleriniz var mı?

Ankara’lı Ayşe: Evet, konser ve festivallerim devam ediyor. Bu arada Eylül ayı içerisinde bir Avrupa turnesi düzenliyoruz Avrupa’dan çok talep geliyor. Avrupa’daki gurbetçilerimizle buluşacak olmak beni çok heyecanlandırıyor.

Peki, bu konserlerde insanların şarkılarınıza olan tepkilerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ankara’lı Ayşe: Çok güzel çok sıcak evvela KOÇUM BENİM şarkısını koç gibi benimle beraber okuyorlar.

Şu anda önümüzdeki sezon için yapmayı gerçekleştirmeyi planladığınız projeleriniz var mı?

Ankara’lı Ayşe: Tabii ki var hem de bomba, fakat sürpriz…

Dinlemekten keyif aldığınız sanatçılar kimler?

Ankara’lı Ayşe: Ruhuma gönlüme hitap eden tüm sesleri dinliyorum. İsim vermem gerekirse başta Belkıs AKKALE

Son olarak boş zamanlarınız da neler yaparsınız?

Ankara’lı Ayşe: Aslında çok fazla boş zamanım yok sürekli konserler, stüdyo diğer işler derken çok zamanım olmuyor ama bunun yanında çalışmayı zaten çok seviyorum. Boş zaman bulduğumda ise ailemle birlikte oluyorum. Bu arada birde çocuk esirgeme kurumunda birkaç tane çocuğun gönüllü annesiyim onlarla zaman geçiriyorum. Çünkü ben halen nasıl anneme muhtaçsam onlarında bana ihtiyaç duyduğunu hissettiğimde yanlarındayım. Bütün anneleri seviyorum.