AYLİN COŞKUN

Aylin Coşkun - Akrep İğnesi

Aylin Coşkun kimdir ?

Aylin Coşkun, 1976 yılında Hofheim, Almanya‘dken ailesi ile birlikte İzmir‘e göç etti. Lise eğitimini İzmir Cumhuriyet Kız Meslek Lisesinde tamamladı.

1997 yılında Miss Globe Türkiye güzeli seçildi. Türkiye güzeli seçildikten sonra İstanbul‘a yerleşti. Model ve manken olarak çalışmaya başladı. Bir yandan da Sadri Alışık Tiyatro Akademisi’nde oyunculuk ve tiyatro eğitimleri aldı. Bir dönem özel bir Televizyon kanalında program sunuculuğu calışmalarında bulundu.

Çocuk yaştan beri müziğe olan ilgisi nedeniyle Erdem Siyavuşgil ve Meltem Taşkıran gibi hocalardan eğitim aldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi-Şan ve Solfej bölümünden mezun oldu. Mezun olunca “Masal” isimli ilk albümünü piyasaya çıkardı.
İlk albümünün ardından fazla zaman kaybetmeden “Tam Zamanı” adlı ikinci albümünü çıkardı. 3. Albümü olan ‘’Marka” ile deyim yerindeyse ‘’zirve” yaptı. Kendisiyle özdeşleştirdiği bir terim olan ‘’marka”yı uzun uğraşlar neticesinde dolu dolu bir albüm haline getiren başarılı sanatçı, bu çalışması ile müzik dünyasının ve müzik severlerin dikkatlerini bir kez daha üzerine çekti.

Aylin Coşkun, 2015 Ağustos ayında piyasaya çıkan “Star Ben” adlı albümünün “Akrep İğnesi” şarkısına Yunanistan‘da klip çekti. Haris Hadovic yönetmenliğinde harika bir klip çeken başarılı sanatçı, klipteki kareografiler ve danslar içinse Beyonce Knowles, Rihanna ve Justin Timberlake gibi dünyaca ünlü isimlerin dans ve “Careography Choch”luğunu üstlenen Hamza Haimami ve Miroldo Van Gendeen‘ın kapısını çaldı. Yaklaşık 70 kişilik bir ekiple 25 saat süren çekimler esnasında Hollywood‘a özgü çekim teknikleri ve özel ekipmanlar kullanıldı.

Aylin Coşkun, 2005 yılında Mesut Uçakan‘ın yönetmenliğindeki “Anne ya da Leyla” adlı sinema filminde de başrolde oynadı.

Aramak İçin Tıklayın / 0532 206 59 59
0532 206 59 59
Haritada Bizi Bul