BEYZA DURMAZ

Beyza Durmaz - Olan Var Olmayan Var

Beyza Durmaz Kimdir ?

5 Ağustos 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Türk pop müziği sanatçısı Beyza Durmaz lise eğitimini Özel Kültür Lisesi’nde tamamladı. Lise hayatı boyunca Şan, Gitar, Türk Sanat Müziği ve Piyano eğitimleri alan Beyza Durmaz sahne deneyimine lisans eğitimi aldığı İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde okurken Türküleri yeniden düzenleyerek konserler düzenleyen Grup Nefes isimli grupta solist yaparak başladı.

 

İstanbul Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Mustafa Sandal’ın vokalistliğini yapmaya başladı ve bu sayede daha büyük bir kitleye hitap etme şansı kazandı. 4 yıl boyunca dünya’nın çok farklı yerlerinde sahne alma şansına sahip olan Beyza Demir her konserde bir şarkı söylemeye şansı bularak sahne deneyimini geliştirdi. Aynı zamanda Kilim, Danone, Albaraktürk, Bahaus, İlleo, Ülker, Polisan,Mavi Jeans gibi markaların reklam jingleları ve Melek, Sihirli Annem, Camdan Pabuçlar isimli televizyon dizilerinin dizi müziklerini seslendirdi. Reklam müziği seslendirmeleri yaptığı dönemde tanıştığı Burak Demir in ilk albümündeki etnik ve trans müziğin harmanı olan “Dreamin’ İstanbul” da sesiyle yer aldı.

 

Mustafa Ceceli ‘nin Kalpten albümünde ki “Hüsran” isimli şarkının söz ve müziği Ali Cem Çehreli ve Beyza Durmaz’a aittir. Sicilya’da Türkçe ve İtalyanca şarkılarla verdiği konserde Sicilya’lı seyircilerle buluştu ve İtalyan basınında geniş bir yer aldı. Albümleri Olan Var Olmayan Var (2015) Koku (2005)

Aramak İçin Tıklayın / 0532 206 59 59
0532 206 59 59
Haritada Bizi Bul