BORA ÖZTOPRAK

Bora Öztoprak - Gidiyorum

Bora Öztoprak Kimdir ?

Bora Öztoprak 1973 yılında, İstanbul’da dünyaya geldi. Müzik hayatına babasının, henüz beş yaşındayken yeteneğini fark etmesi üzerine aldığı piyano ile başlayan Bora, sahne ile 1989 yılında tanıştı. Küçük bir kulüpte, yalnızca gitarının eşliğinde şarkı söyleyerek sahne aldığı sırada performansını çok beğenen ünlü söz yazarı Zeynep Talu, Bora’ya albüm yapma teklifinde bulundu. Ancak Bora, üniversiteye devam etmek istediği ve albüme henüz hazır olmadığını düşündüğü için bu teklifi geri çevirdi.

Kendi şarkılarını üniversite yıllarında yazmaya başladı. Aynı dönemde farklı kulüplerde sahne programlarına devam ederken, çalıştığı kulüplerden birini işleten İlhan Şeşen’den gelen albüm teklifini, son şansı olabileceğini düşünerek, kabul etti. Bu sırada henüz İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nde 2. sınıfta okuyordu. Unutulmaz klasikleri olarak bilinen “Seni Seviyorum” ve “Akdeniz Geceleri” şarkılarının da yer aldığı tamamı akustik olarak kaydedilen ilk albümü “Sıra Bize de Gelecek”, 1995 yılında yayınlandı ve büyük satış rakamlarına ulaştı.

1996 yılında “Bu Şehir”, 1998 yılında “Başıma Bela mısın?” adlı albümleri ile 90’lara damgasını vuran Bora, 2002 yılında yayınladığı “Bence” adlı albümünde yer alan “Gidiyorum” adlı parçasıyla PowerTürk başta olmak üzere birçok radyo kanalının müzik listelerinde birinci sıraya oturdu.

Yıllar içerisinde 1000’in üzerinde canlı konser, kulüp performansı ve özel performans gerçekleştirdi. Diğer birçok değerli sanatçının albümlerinde yer almak üzere yaptığı besteler dahil olmak üzere, 60’ın üzerinde yayınlanmış beste ve 40 kadar da şarkı sözü bulunan Bora, uzun bir sessizliğin ardından, 2007 yılında müzikal ortağı ve yakın dostu Kaan Öztürk ile beraber prodüktörlüğünü yaptığı, “Tam Karşındayım” isimli albümünü yayınladı.

İstanbul’da bugüne kadar birçok ünlü ve elit mekanda sahne alan Bora Öztoprak, Kaan Öztürk ile beraber, Cuma ve Cumartesi geceleri Cadde Nispet’te ve her Çarşamba gecesi Nişantaşı Melon24'te sevenleriyle buluşmaktadır. Müzik Eseri Sahipleri Grubu (MSG) Yönetim Kurulu Üyesi olan ve halen İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nde doktorasına devam eden Bora Öztoprak, bir yandan yoğun tempolu müzik hayatını sürdürürken diğer yandan eşi, tiyatro sanatçısı Çiçek Dilligil ve oğlu Ardahan ile şehrin gürültüsü ve medyatik karmaşadan uzak, huzurlu ve keyifli bir hayat yaşamaktadır.

Aramak İçin Tıklayın / 0532 206 59 59
0532 206 59 59
Haritada Bizi Bul