Aşkın Nur Yengi Biyografisi

Aşkın Nur Yengi kimdir,

Aşkın Nur Yengi, 3 Temmuz 1970‘te İstanbul‘da doğdu. İlk öğrenimini Erenköy ilk okulunda tamamladı.Ortaokul öğrenimine Türk Musikisi Devlet konservatuarında çello öğrencisi olarak başladı, 11 yıllık bir öğrenim sürecinden sonra mezun oldu. 1981 yılında orta öğrenimine devam ederken Onno Tunç orkestrasında Sezen Aksu‘nun vokalisti olarak görev almaya başladı.

1986 yılında Harun Kolçak ile birlikte Eurovizyon şarkı yarışmasında “Haydi söyle” adlı şarkıyla bireysel olarak boy göstermeye başladı. Bu yılı takiben 1987 Kuşadası Altın Güvercin Şarkı yarışmasında “Yeniden“, 1988 Antalya Altın Portakal‘da “Portakal çiçeği“, 1989 Çeşme Müzik festivalinde “Artık hiç ağlama” adlı parçalarla uluslararası platformlarda birincilik ödüllerini kazandırdı.

1990 yılında “Sevgiliye” adlı ilk abümü, iki milyonluk trajı ile son dönemde çıkan ilk başarılı genç sanatçı olarak adını duyurmasını sağladı. Ardından gelen yıllarda, “Hesap ver“, “Sıramı bekliyorum“, “Karaçiçeğim“, “Haberci“, “Aşk kazası“, Rafet el Roman ile “Peşindeyim” single’ı, “Aşkın Nur Yengi 2002” ve son olarak “Yasemin Yağmurları” adlı abümlerini yaptı.Almanya, Belçika, İngiltere, İsviçre, İsveç, Hollanda, ABD gibi birçok dünya ülkesine sayıları yüzleri aşan turnelere çıktı.Malta ve ingiltere’de klipler çekti. Aşkın Nur Yengi, başarılı albümleriyle sürdürdüğü müzik kariyerinin yanısıra yer aldığı değişik projelerle yelpazesini genişletti.

-80’li yıllardan bu yana birçok reklam müziklerini seslendirdi.
– Kurtuluş adlı belgeselde Atatürk‘ün akrabası Fikriye hanımı canlandırdı ve jenerik müziğini yorumladı.
– 2001 yılında Levent Kırca ve ekibiyle birlikte “Kadıncıklar” adlı tiyatro oynunda tiyatro sahnesiyle tanıştı.
– Aynı yıl yine Levent Kırca ve ekibiyle birlikte “Olacak Okadar Tv” adlı güldürü programında rol aldı ve ve bu süre zarfında programın müzik direktörlüğünü üstlendi.
– “Cesur Kuşku” ve “Baylar Bayanlar” adlı dizilerde oyunculuğunu ilerletti. Son olarak 2007 yılında Aşk’ın Şarkıları adında bir albüm çıkartmıştır.

Aşkın Nur Yengi,bir çocuk annesidir.

Aşkın Nur Yengi Menajeri Kim

Aşkın Nur Yengi Klibi izle

Aşkın Nur Yengi İletişim Bilgileri ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63

Aşkın Nur Yengi İletişim, Aşkın Nur Yengi İletişim Bilgileri, Aşkın Nur Yengi Menejer, Aşkın Nur Yengi Menejeri, Aşkın Nur Yengi Menejerlik, Aşkın Nur Yengi Menajer,Aşkın Nur Yengi Menajeri, Aşkın Nur Yengi Menajerlik, Aşkın Nur Yengi Resmi, Aşkın Nur Yengi Resmi Menejer, Aşkın Nur Yengi Resmi Menejeri, Aşkın Nur Yengi Resmi Menejerlik, Aşkın Nur Yengi Resmi Menajer, Aşkın Nur Yengi Resmi Menajeri, Aşkın Nur Yengi Resmi Menajerlik, Aşkın Nur Yengi Resmi Menajeri Kim, Aşkın Nur Yengi Resmi Menejeri Kim, Aşkın Nur Yengi Resmi Site, Aşkın Nur Yengi Resmi Sitesi, Aşkın Nur Yengi Telefon, Aşkın Nur Yengi Telefonu, Aşkın Nur Yengi Telefon Numarası, Aşkın Nur Yengi Konser, Aşkın Nur Yengi Konseri, Aşkın Nur Yengi Konserleri, Aşkın Nur Yengi KonserTakvimi,Aşkın Nur Yengi Konser Fiyatı, Aşkın Nur Yengi Konser Ücreti, Aşkın Nur Yengi Konser Bedeli, Aşkın Nur Yengi Düğün Ücreti, Aşkın Nur Yengi Düğün Fiyatı,Aşkın Nur Yengi Düğün Kaşesi, Aşkın Nur Yengi Düğün Organizasyonu, Aşkın Nur Yengi Biyografi, Aşkın Nur Yengi Hayatı, Aşkın Nur Yengi Klip, Aşkın Nur Yengi Klipleri, Aşkın Nur Yengi Şarkıları, Aşkın Nur Yengi Videoları, Aşkın Nur Yengi Resimleri, Aşkın Nur Yengi Fotoğrafları, Aşkın Nur Yengi Kaşe, Aşkın Nur Yengi Kaşesi

Bizi Arayın
Konum Bilgilerimiz