Aynur Aydın Biyografisi

Aynur Aydın Kimdir?

AYNUR Almanya’da yaşayan Türk pop müzik şarkıcısıdır. AYNUR Arapça kökenli bir isim ve “Ay ışığı” anlamına gelir. Avrupalı türk göçmeni bir ailenin kızı olarak, Münich’de doğdu ve büyüdü. 4 çocuklu ailenin 2. çocuğu ve küçük yaştan itibaren müziğe olan ilgisini keşfetti. AYNUR kendisini Türk kökenlerine çok yakın hisseder, fakat aynı zamanda bir dünya insanı olarak görür.

Şimdiye kadar yaşadığı ülkeler ise Hollanda, Bulgaristan, Isveç, Almanya ve Türkiye.
Bundan dolayı Almanca, Hollandaca, Türkçe ve İngilizce dillini akıcı olarak konuşuyor ve bunun yanı sıra birazda İsveç dillinden anlıyor.

AYNUR 10 yaş cıvarında şarkı söylemeye başladı ve ilk tecrübelerini Çocuk ve Gençlik Tiyatro sahnelerinde topladı.
AYNUR okul eğitimini Friedrich-List-Wirtschaftsschule’de tamamladı ve ayrıca Münich Stage School for Performing Arts”‘da bir kaç semester eğitim aldı.

AYNUR’UN tanınmış avrupalı opera sanatçısı Daniela Dinato ile çok yakın bir dostluğu vardır; onun yetenekli olduğunu çok çabuk farkettikten sonra özel şan dersi vermeye başladı.
Daniela Dinato AYNUR’UN şarkıcı ve sanatçı olma hedefini her zaman desteklemiş ve teşvik etmişdir.
Yeteneğini geliştirme cabasıyla 18 yaşında ilk showlarını vermeye başladı.
En büyük tutkusunun müzik olduğunu farkettikden sonra, bütün enerjisiyle kendisini müziğe verdi.
2000 yılında SÜRPRİZ group’una katıldı ve ilk albümünlerini İstanbul’da kaydettiler.
Bu sayede, uluslararası sahnelere çıkmaya başladılar.
Ayrıca AYNUR ilk bestesini albüm için yazdı.

SÜRPRİZ Almanya Temsilcisi olarak Eurovision Şarkı Yarışmasına katıldı ve üçüncü sırada yer almayı başardı.
Çok başarılı geçen birkaç yıl sonra AYNUR guruptan ayrıldı ve solo bir sanatçı olarak devam etmeye karar verdi.
2003 yılında Almanya’nın Euro Vision Şarkı Yarışması Ön Elemelerinde üçüncü sırada yeraldı ve Türkiye’de de ilgi yarattı.

Ayrıca bir sanatçı olarak, 2008 yılında Otomobil üreticisi Skoda’nın FABIA kampanya şarkısı “It’s so true”‘yu besteledi ve senelerden beri, sesiyle çeşitli musik produktionlarının korosunda halen yer alıyor.
2010 yılının başlarında, AYNUR nihayet solo kariyer hayallerini gerçekleştirmeye başladı ve ilk solo albümünü çıkartmak için, son zamandaki en tanınmış yapımcıları ve söz yazarlarını etrafına topladı ve onlarla beraber çalışmaya başladı.

Ayrıca, Toni Nilsson (September, A-Teens, X-Factor), Moh Denebi (Medina, Ace of Bace), Darin Zanyar (Leona Lewis, X-Factor) yada aranjör olarak Henrik Janson (Britney Spears, Christina Aguilera, v.s.) albüm üzerinde çalıştı.
AYNUR, albümün Türkçe versiyonu’na söz yazarı ve Executive Producer olarak kendi imzasını da attı.
2011’de albümü, Türkçe ve İngilizce versionu da piyasaya sürüldü.
Albümün adı 12 Çeşit La La / 12 Ways To La La. Çıkış parçası “DNA” ve Türkçe versiyonu “Yenildim Daima” oldu.

Aynur Aydın Menajeri Kim

Aynur Aydın Klip İzle

Aynur Aydın  İletişim Bilgileri ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63

Aynur Aydın İletişim, Aynur Aydın İletişim Bilgileri, Aynur Aydın Menejer, Aynur Aydın Menejeri, Aynur Aydın Menejerlik, Aynur Aydın Menajer,Aynur Aydın Menajeri, Aynur Aydın Menajerlik, Aynur Aydın Resmi, Aynur Aydın Resmi Menejer, Aynur Aydın Resmi Menejeri, Aynur Aydın Resmi Menejerlik, Aynur Aydın Resmi Menajer, Aynur Aydın Resmi Menajeri, Aynur Aydın Resmi Menajerlik, Aynur Aydın Resmi Menajeri Kim, Aynur Aydın Resmi Menejeri Kim, Aynur Aydın Resmi Site, Aynur Aydın Resmi Sitesi, Aynur Aydın Telefon, Aynur Aydın Telefonu, Aynur Aydın Telefon Numarası, Aynur Aydın Konser, Aynur Aydın Konseri, Aynur Aydın Konserleri, Aynur Aydın KonserTakvimi,Aynur Aydın Konser Fiyatı, Aynur Aydın Konser Ücreti, Aynur Aydın Konser Bedeli, Aynur Aydın Düğün Ücreti, Aynur Aydın Düğün Fiyatı,Aynur Aydın Düğün Kaşesi, Aynur Aydın Düğün Organizasyonu, Aynur Aydın Biyografi, Aynur Aydın Hayatı, Aynur Aydın Klip, Aynur Aydın Klipleri, Aynur Aydın Şarkıları, Aynur Aydın Videoları, Aynur Aydın Resimleri, Aynur Aydın Fotoğrafları, Aynur Aydın Kaşe, Aynur Aydın Kaşesi

Bizi Arayın
Konum Bilgilerimiz