Bengü Biyografisi

Bengü kimdir,

Bengü Erden, 23 Nisan 1979 yılında İzmir’de doğdu. Aslen Malatyalıdır. Ortaokul ve liseyi Özel İzmir Amerikan Lisesinde okudu. , Marmara Üniversitesi İsletme Fakültesi mezunu. Aynı zamanda Akademi İstanbul-San Bölümü´nde müzik eğitimini bitirdi.

Müzikle tanışması ilkokul yıllarında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile oldu. Yine İzmir`de sahnelenen “Oliver Twist” isimli müzikalde başrol oynadı. İzmir Devlet Konservatuvarı Genel Müdürü Müfit Bayraşa`dan bir yıl şan dersleri aldı. 1998 yılında Müfit Bayşara`nın bir bestesiyle MÜYAP ve Show TV`nin organize ettiği Pop Show `98 adlı şarkı yarışmasında 2. oldu. Yarışma, jüride yer alan Kenan Doğulu ile tanışmasına vesile oldu. Akademi İstanbul`da müzik eğitimi aldı. Kenan Doğulu‘nun albüm teklifi üzerine hem üniversite eğitimini sürdürmek hem de albüm çalışmaları için İstanbul’a yerleşti. Albüm çalışmal sürdü. Üç yıl süre ile Kenan Doğulu`ya vokallik yaptı. Ayrıca albümün aranjörlüğünü üstlenen Ozan Doğulu ile de çeşitli çalışmalarda yer aldı.

Yurtiçi ve yurtdışında 300’e yakın konserler verdi. Canlı performanstaki başarısı sempatik tavırlarıyla bar programları ve konserlerin aranılan ismi oldu. Televizyon ekranına ve objektiflere barışık olan Bengü ATV televizyonunda her Cumartesi yayınlanan ELİFNAĞME adlı programı başarı ile sundu.

İkinci albümü “Bağlasan Durmam” Albümünde yer alan “Ucuz Mumlar ve Müjde” adlı şarkıların söz ve besteleri Bengü’ ye ait. Radyo listelerinde hızla yükselen “Gel Gel” adlı şarkıyı Azerice yorumladı.

2009 yılının yine yazlarında ise 5. albümü “İki Melek”i, Avrupa Müzik etiketiyle piyasaya sürmüştür. Bu albümden çıkan ilk iki video, “İki Melek” ve “Kocaman Öpüyorum” Billboard Türkiye listelerinde 1 numaraya yükselmiş ve 2009 yılı içerisinde sanatçı bu albümüyle 13. İstanbul FM Müzik Ödülleri’nde “En İyi Pop Kadın Sanatçı” ödülünü almayı başarmıştır.

Albümleri:
Hoş Geldin, (2000)
Bağlasan Durmam, (2005)
Taktik, (2007)
Gezegen, (2008)
İki Melek, (2009)
Sırada Sen Varsın (2010)
Dört Dörtlük (2011)

Bengü Menajeri Kim

Bengü Klip izle

Bengü İletişim Bilgileri ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63

Bengü İletişim, Bengü İletişim Bilgileri, Bengü Menejer, Bengü Menejeri, Bengü Menejerlik, Bengü Menajer,Bengü Menajeri, Bengü Menajerlik, Bengü Resmi, Bengü Resmi Menejer, Bengü Resmi Menejeri, Bengü Resmi Menejerlik, Bengü Resmi Menajer, Bengü Resmi Menajeri, Bengü Resmi Menajerlik, Bengü Resmi Menajeri Kim, Bengü Resmi Menejeri Kim, Bengü Resmi Site, Bengü Resmi Sitesi, Bengü Telefon, Bengü Telefonu, Bengü Telefon Numarası, Bengü Konser, Bengü Konseri, Bengü Konserleri, Bengü KonserTakvimi,Bengü Konser Fiyatı, Bengü Konser Ücreti, Bengü Konser Bedeli, Bengü Düğün Ücreti, Bengü Düğün Fiyatı,Bengü Düğün Kaşesi, Bengü Düğün Organizasyonu, Bengü Biyografi, Bengü Hayatı, Bengü Klip, Bengü Klipleri, Bengü Şarkıları, Bengü Videoları, Bengü Resimleri, Bengü Fotoğrafları, Bengü Kaşe, Bengü Kaşesi

Bizi Arayın
Konum Bilgilerimiz