Betül Demir Biyografisi

Betül Demir Kimdir ?

Her sene çıkardığı albümlerle, beğenilen parçalara imza atmış olan Betül Demir’in biyografisindesiniz.

Betül Demir, 25 Eylül 1980’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitimini ,Sütçü İmam Üniversitesi Opera Şan bölümünde, okuyarak ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olarak tamamlamıştır.

Betül Demir beş kardeştir. Hatta albümlerinin prodüktörlüğünü yapan söz yazarı ve besteci Sude Bilge Demir’in ablasıdır.

Betül Demir , Lise yıllarından itibaren müzik öğretmeninin öğütleriyle şan ve solfej dersleri aldı. Bu eğitimleri alırken diğer yandan şan ve solfej derslerini vokal ve jingle’lar izledi. Diğer yandan ise Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim gördü ve halen şan derslerini sürdürmekte.

Betül Demir’in ilk albümü Ayrılığın El Kitabı, 26 Mayıs 2006’da piyasaya çıktı. Bu albümde, çıkış parçaları olarak, Yaz Geliyor, Yapamadım, Günahımı Alma ve Taş Duvarlar adlı parçaların video kliplerini çekti. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu albümün prodüktörlük, söz yazarlığı ve besteciliğini ablası,Sude Bilgi Demir yaptı. Aynı zamanda Aysel Gürel, Güven Baran söz ve besteleri ile albüme katkıda bulundu.

Demir, 2 Ağustos 2007’de “Betül Demiremix” adlı remiks albümünü çıkarttı. Bu albümünde “Ayrılığın El Kitabı” albümündeki bazı şarkıların remiksleri ile 3 yeni şarkı yer aldı. Albümün tek video klibi ise öne çıkan “Başka Bir Şey” şarkısına çekildi. Başarılı sanatçı “Sahil Sahil” ile Latin pop rüzgarı estirip, “Bahane Bulma” ile elektronik müziğin derinliklerine daldı.

Betül Demir, 2008 yılında 3 Hürel’in “Sonsuza Kadar” albümünde “Gönül Sabreyle” isimli rock şarkısını yorumlarken aynı yıl 2 Temmuz tarihinde Seyhan Müzik’ten “Süper” isimli albümünü çıkardı ve ilk video klip albümün çıkış parçası Mustafa Uslu tarafından “Süper” şarkısına çekildi. Aranjörlüğünü Mustafa Ceceli‘nin yaptığı albümde sanatçı, Sezen Aksu, Güven Baran, Sinan Akçıl, Fettah Can gibi isimlerin şarkılarını yorumladı.

Diskografi /Albümleri

28 Nisan 2006- Ayrılığın El Kitabı
18 Haziran 2008- Süper
2007- Betül Demiremix (Remix)
12 Temmuz 2010Herkes Haklı (Tekliler/Single)
19 Nisan 2011- Mıknatıs
Ocak 2013- Cesaretin Var mı Aşka (ft. Suat Ateşdağlı) (Tekliler/Single)
19 Aralık 2013- Helalleşemedik (Tekliler/Single)
23 Mayıs 2014- Tarafsız Kalamıyor Aşk (Tekliler/Single)
20 Temmuz 2015- Sana N’olmuş (Tekliler/Single)
29 Şubat 2016- Aslan Payı (Tekliler/Single)
21 Ağustos 2016- Hacıyatmaz (Tekliler/Single)

Betül Demir Menajeri Kim

Betül Demir Klip İzle

Betül Demir İletişim Bilgileri ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63

Betül Demir İletişim, Betül Demir İletişim Bilgileri, Betül Demir Menejer, Betül Demir Menejeri, Betül Demir Menejerlik, Betül Demir Menajer,Betül Demir Menajeri, Betül Demir Menajerlik, Betül Demir Resmi, Betül Demir Resmi Menejer, Betül Demir Resmi Menejeri, Betül Demir Resmi Menejerlik, Betül Demir Resmi Menajer, Betül Demir Resmi Menajeri, Betül Demir Resmi Menajerlik, Betül Demir Resmi Menajeri Kim, Betül Demir Resmi Menejeri Kim, Betül Demir Resmi Site, Betül Demir Resmi Sitesi, Betül Demir Telefon, Betül Demir Telefonu, Betül Demir Telefon Numarası, Betül Demir Konser, Betül Demir Konseri, Betül Demir Konserleri, Betül Demir KonserTakvimi,Betül Demir Konser Fiyatı, Betül Demir Konser Ücreti, Betül Demir Konser Bedeli, Betül Demir Düğün Ücreti, Betül Demir Düğün Fiyatı,Betül Demir Düğün Kaşesi, Betül Demir Düğün Organizasyonu, Betül Demir Biyografi, Betül Demir Hayatı, Betül Demir Klip, Betül Demir Klipleri, Betül Demir Şarkıları, Betül Demir Videoları, Betül Demir Resimleri, Betül Demir Fotoğrafları, Betül Demir Kaşe, Betül Demir Kaşesi

Bizi Arayın
Konum Bilgilerimiz