Bora Öztoprak Biyografisi

Bora Öztoprak, 5 Ağustos 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 171 cm boyunda 70 kg ağırlığındadır ve burcu Aslan‘dır.

Oldukça başarılı bir öğrencilik dönemi geçirdi. Güzel ve eğlenceli bir çocukluk geçirdi. Amcasının teknesi sayesinde denize ilgi duydu. Babası ona müzik konusunda hep yardımcı oldu ve onun arkasında durdu.

Küçüklüğünden itibaren Bon Jovi, Sting, Guns N’ Roses, Bryan Adams, Iron Maiden gibi grup ve şarkıcıları dinlemiştir ve onları ilham kaynağı olarak görmüştür. 5 yaşında babasının onun yeteneğini keşfedip ona piyano almasıyla müzikle tanışmıştır.

Lise yıllarında çok yakın bir arkadaşının gitar dersi almasıyla beraber müziğe ilgisi geri gelmiştir. Arkadaşının ders notlarıyla kendi kendine çalışmaya başlamıştır. Kendini çok ilerletmiştir. Besteler yapmaya başlamıştır. Odasına kapanıp saatlerce kimseyi almayıp yani dış dünyayla ilişkisini kesip çalışmıştır. Aynı zamanda arkadaşlarının ona verdiği sözleri de bestelemiştir.

Lisenin 2 sınıfında 1. dönemin sonunda arkadaşlarıyla dönem sonu partisinde şarkı söylemiştir. 16 yaşında Saadet Restaurant adlı bir yerde sahne almaya başlamıştır (Bugünkü adıyla Tike Kebapçısı).

Ayrıca oyuncu Çiçek Dilligil ile evli bir erkek çocuk babasıdır.

Albümleri
Sıra Bize De Gelecek (23 Aralık 1994)
Bu Şehir (29 Nisan 1996)
Başıma Bela mısın? (2 Mayıs 1998)
Bence (2002)
Tam Karşındayım (15 Mart 2007)
Çetrefilli Yollar (Mayıs 2013)
Büyüdü (Kasım 2013)

Türkiye’de 1993’den günümüze Konser Organizasyonu Bizim İşimiz… Referanslarımız için Lütfen Tıklayın

Sizlere En İyi Hizmeti Vermekten Mutluluk Duyarız.

Akat Mah. Selçuklar Sokak yapı kredi B1 Blok no 6 d 1 Etiler / Beşiktaş

RESMİ İNTERNET WEB SİTELERİMİZ
www.mymenajerlik.com   www.myarabeskfm.com
www.mysanatcifiyatlari.com

www.mybaski.com  www.antalyabutikpasta.net

Bizi Arayın
Konum Bilgilerimiz