Burak Kut Biyografisi

Burak Kut kimdir,

27 Ağustos 1973 tarihinde İstanbul‘da doğdu. Müziğe Çapa Ortaokulu‘na gittiği yıllarda okul orkestrasıyla birlikte yaptığı çalışmalarla başladı. Daha sonra Şehremini Lisesi‘ne devam eden sanatçı, müzik derslerinin olmaması sebebiyle, ikinci senesinde olmasına rağmen oradan ayrılarak İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi‘ne başvurdu ve sınavlardan birincilikle geçerek okula girmeye hak kazandı. Sanatçı burada flüt ve piyano eğitimi aldı. Okul korosunun solistliğini üstlendiği lise yıllarında gerek kendi okulu, gerekse Kabataş Erkek Lisesi adına katıldığı yarışmalarda 3 yıl üstüste birinci oldu.

Mezuniyeti sonrasında Peker Müzik’le anlaşarak ilk albümünü, “Benimle Oynama / Çılgınım” adıyla çıkardı. Hem müziği, hem de kişiliğiyle bir anda dikkatleri çeken ve Türkiye’nin “Bebetosu” lakabı yakıştırılan sanatçı, milyon barajına yakın bir tiraj elde eden bu albümün çıkışını takip eden iki sene içerisinde 300’e yakın konser verdi. Pek çok başarıyı beraberinde getiren bu albümle birlikte, o yıllarda Türkiye’de verilen hemen hemen bütün müzik ödüllerinin sahibi oldu. Ayrıca Avrupa “MTV Local Hero” ödülünü de kazandı.

İkinci albümü “Nereden Geldim, Nerelere Gideceğim” ile kendini daha da geliştirdi ve söz ve beste yazmaya ağırlık verdi. “Yaşandı Bitti” isimli parçasına New York‘ da çekilen klip büyük ses getirdi. Bu arada albüm çalışmalarının dışında da müzik etkinliklerini sürdüren sanatçı; Sarah Brightman‘la düet yaptı.

“Notre Dame’ın Kamburu” isimli filmin hem müziğini seslendirdi, hem de seslendirmesini gerçekleştirdi. Aynı projeyi Yunanistan’da yapan ünlü Yunanlı şarkıcı Sakis Rouvas ile düet yaptı ve Kıbrıs -Yeşil Hatta birlikte verdikleri konser ile Abdi İpekçi Barış Ödülü‘ne layık görüldü. Bu yoğun etkinliklerden sonra tüm söz ve besteleri kendisine ait olan 3. albümü “Küçük Prens” i kendi şirketinden çıkaran Burak Kut, bundan sonraki müzik yaşamına yeni anlaşma imzaladığı Unıversal Müzik’te devam etme kararı aldı.

2000 Eylül ayında yine tüm söz ve bestelerinin kendine ait olduğu şarkılardan oluşan “Burak Kut” isimli 4. albümünü ise Universal Müzik’ten çıkardı.

2007 yılında “Komple” adlı albümünü Doğan Müzik Company’den çıkardı.

2009 yılında “İlaç” adlı Rock müzik ağırlıklı albümünü yaptı.

2013 yılında “Sevginin Her Hali” adını verdiği Maxi Single albümünü çıkardı.

Burak Kut, 2011 yılında Dr. Cansel Yeni ile evlendi, Aden Bucan (d.2011) adında bir kızı var.

Albümleri :
1994 – Benimle Oynama – Çılgınım
1995 – Nereden Geldim Nerelere Gideceğim
1997 – Küçük Prens
1997 – Derdim Var ( David Morales ile birlikte) (Maxi Single)
2000 – Burak Kut
2007 – Komple
2009 – İlaç
2013 – Sevginin Her Hali (Maxi Single)

Burak Kut Menajeri Kim

Burak Kut Klip İzle

Burak Kut İletişim Bilgileri ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63

Burak Kut İletişim, Burak Kut İletişim Bilgileri, Burak Kut Menejer, Burak Kut Menejeri, Burak Kut Menejerlik, Burak Kut Menajer,Burak Kut Menajeri, Burak Kut Menajerlik, Burak Kut Resmi, Burak Kut Resmi Menejer, Burak Kut Resmi Menejeri, Burak Kut Resmi Menejerlik, Burak Kut Resmi Menajer, Burak Kut Resmi Menajeri, Burak Kut Resmi Menajerlik, Burak Kut Resmi Menajeri Kim, Burak Kut Resmi Menejeri Kim, Burak Kut Resmi Site, Burak Kut Resmi Sitesi, Burak Kut Telefon, Burak Kut Telefonu, Burak Kut Telefon Numarası, Burak Kut Konser, Burak Kut Konseri, Burak Kut Konserleri, Burak Kut KonserTakvimi,Burak Kut Konser Fiyatı, Burak Kut Konser Ücreti, Burak Kut Konser Bedeli, Burak Kut Düğün Ücreti, Burak Kut Düğün Fiyatı,Burak Kut Düğün Kaşesi, Burak Kut Düğün Organizasyonu, Burak Kut Biyografi, Burak Kut Hayatı, Burak Kut Klip, Burak Kut Klipleri, Burak Kut Şarkıları, Burak Kut Videoları, Burak Kut Resimleri, Burak Kut Fotoğrafları, Burak Kut Kaşe, Burak Kut Kaşesi

Bizi Arayın
Konum Bilgilerimiz