Cem Adrian Biyografisi

Cem Adrian kimdir,

Cem Adrian, müzisyen, besteci ve yapımcı. Ortalama bir insandan 3 kat daha uzun ses tellerine ve 4.5 oktavlık ses genişliğinie sahiptir.

30 Kasım 1980 tarihinde, Yugoslav kökenli bir ailenin ikinci çocuğu olarak Edirne’de dünyaya geldi. Ortaokul sıralarında müzikle ilgilenmeye başlayan Adrian, ilk bestelerini de bu yıllarda yaptı. 12 yaşından itibaren Edirne’de radyoculuk yapmaya başladı ve bu işi yaklaşık on yıl boyunca belirli aralıklarla devam ettirdi. Radyoculuğun müzik yapabilmesi için hayatında önemli bir yeri olduğunu belirten Cem Adrian, ilk albümünde yer alan iki şarkı dışında bütün şarkıları çalıştığı radyonun stüdyosunda kaydetti.

Sonraki yıllarda müzik piyasasında şansını denemek ve amaçladığı noktalara gelebilmek için İstanbul‘a gelen Adrian, 2003 yılında Serkan ve Efkan Erdal ile birlikte kurdukları “Mystika” adlı etnik müzik grubunda solist ve dansçı olarak çeşitli mekanlarda sahne aldı. 2004 yılında, bir kafede çalıştığı sırada, Fazıl Say‘ın bir arkadaşı ile tanışma fırsatı yakaladı ve pek çok enstrüman sesini kendi sesiyle taklit ederek hazırladığı demosunu Fazıl Say’a ulaştırdı. Duyduğu sese hayran olan Say, Cem Adrian’ın Bilkent Üniversitesi‘nde özel öğrenci statüsünde eğitim alması için önayak oldu.

2005 yılının Şubat ayında, 1997 ve 2003 yılları arasında Edirne’de kaydettiği demolardan ve 2004 yılının Ekim ayında Fazıl Say ile birlikte verdiği ilk konserin kayıtlarından oluşan “Ben Bu Şarkıyı Sana yazdım” adlı albümünü çıkardı.

2006 yılının sonbaharında, yapımcılığını kendi üstlendiği ikinci albümü “Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti” yi çıkaran Adrian, bu albümde yer alan ve albümle aynı adı taşıyan şarkısında, 134 kanal vokal kaydı yaparak hiç enstrüman kullanmadı. Albümün genel yapısı, Cem Adrian’ın, bas, tenor, mezzo, soprano ve koloratur soprano seslerinin koro kayıtları üzerine döşenen elektronik altyapılar oluşturdu. Bu albüme Denizhan, Umay Umay ve Suicide vokalleri ile katkılarda bulunmuşlardır.

Cem Adrian şu sıralar, son albümünün yan prodüktörlüğünü yapan Emin Yasin Vural ile birlikte elektronik ağırlıklı bir albüm hazırlığında. Adrian aynı zamanda, 2008 yılının Mart ayında piyasaya çıkarmayı planladığı “Essensials/Seçkiler-1” adlı albümünün de hazırlıklarını sürdürmekte.

Hikayenizin bugüne kadar duyduklarımızdan ne farkı var?

“Bilmiyorum.”

Cem Adrian Menajeri Kim

Cem Adrian Klip İzle

Cem Adrian İletişim Bilgileri ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63

Cem Adrian İletişim, Cem Adrian İletişim Bilgileri, Cem Adrian Menejer, Cem Adrian Menejeri, Cem Adrian Menejerlik, Cem Adrian Menajer,Cem Adrian Menajeri, Cem Adrian Menajerlik, Cem Adrian Resmi, Cem Adrian Resmi Menejer, Cem Adrian Resmi Menejeri, Cem Adrian Resmi Menejerlik, Cem Adrian Resmi Menajer, Cem Adrian Resmi Menajeri, Cem Adrian Resmi Menajerlik, Cem Adrian Resmi Menajeri Kim, Cem Adrian Resmi Menejeri Kim, Cem Adrian Resmi Site, Cem Adrian Resmi Sitesi, Cem Adrian Telefon, Cem Adrian Telefonu, Cem Adrian Telefon Numarası, Cem Adrian Konser, Cem Adrian Konseri, Cem Adrian Konserleri, Cem Adrian KonserTakvimi,Cem Adrian Konser Fiyatı, Cem Adrian Konser Ücreti, Cem Adrian Konser Bedeli, Cem Adrian Düğün Ücreti, Cem Adrian Düğün Fiyatı,Cem Adrian Düğün Kaşesi, Cem Adrian Düğün Organizasyonu, Cem Adrian Biyografi, Cem Adrian Hayatı, Cem Adrian Klip, Cem Adrian Klipleri, Cem Adrian Şarkıları, Cem Adrian Videoları, Cem Adrian Resimleri, Cem Adrian Fotoğrafları, Cem Adrian Kaşe, Cem Adrian Kaşesi,Cem Adrian Biyografisi

Bizi Arayın
Konum Bilgilerimiz