Haluk Levent Biyografisi

LÜTFEN YARDIM İÇİN ARAMAYINIZ

Haluk Levenet İletişim
Linki Tıkla: http://www.haluklevent.com.tr/iletisim.php
Ahbap Derneği İletişim
Linki Tıkla: https://www.ahbap.org/iletisim

ARKADAŞLAR BURASI AHBAP DERNEĞİ DEĞİL VE HALUK LEVENT MENAJERLİK ŞİRKETİ DEĞİL BURASI KONSER ORGANİZASYON ŞİRKETİ LÜTFEN BİZLERİ (AHBAP DERNEĞİ) DİYE YARDIMLAR,BORÇ PARA,KREDİ KARDI BORCU VE BENZERİ İÇİN ARAMAYIN HALUK LEVENT TWİTTER HESABINDAN AHBAP DERNEĞİNE BAŞ VURUN BU KONULARLA İLGİLİ BİZİ ARAMAYIN 

Haluk Levent kimdir,

26 Kasım 1968 yılında Adana’da doğdu. İlk ve ortaokulu Sabancı İlk Öğretim Okulu’nda okudu. Ortaokul sıralarındaki taklit yeteneği onu tiyatro çalışmalarına yöneltti. Liseyi Adana Atatürk Lisesi’nde okudu. Haluk Levent’in tiyatro faaliyetleri lise yıllarında da devam etti.

Liseden sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği’ni kazandı, bir yıl okudu fakat devam etmedi. Sonra Ankara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı’nı kazandı ancak yine bir yıl devam etti. İkinci yılında Orta Doğu Üniversitesi Fizik Bölümü’nü kazandı yine devam etmedi. Bu kez Ankara Üniversitesi Muhasebe Bölümü’nü kazandı ancak ısrarla yine devam etmedi ve son olarak Bilkent Üniversitesi Dil Öğretim’e kaydını yaptırdı.

Bu arada ticaretle de uğraşan Haluk Levent işlerinin iyi gitmemesi üzerine İstanbul’a geldi. Özellikle Ortaköy’de barlarda çalışarak geçimini sağlamaya çalışan Haluk Levent 1992 yılının sonlarına doğru ilk albümü “Yollarda Bulurum Seni” yi Nokta Müzik”e yaptı ve o aBu albümle birlikte tanınan Haluk Levent sayısız hayır konserine çıktı. Buradan elde edilen gelirlerle yüzlerce insana dializ ve solunum makinesi aldı. 1989 yılında çekte tahrifat suçu işlediği gerekçesiyle 9 ay 15 gün cezaevinde yattı. Cezaevi günlerinde kendisini sevenlerin yalnız bırakmadığını söyleyen Haluk Levent cezaevi çıkışından sonra konserlerine devam etti.

Albümleri satış rekorları kıran Haluk Levent askere giderken “Yine Ayrılık” adlı albümünü çıkardı. Bu arada çevreci özellikleri ile de bilinen genç sanatçı destek amacıyla 11 saat sahnede şarkı söyleyerek kırılması güç bir rekoru elinde bulunduruyor.

2017 Yılın’da Haluk Levent’in Çanakkale şehitlerini anmak için dev bir orkestrayla söylediği İzmir Marşı sosyal medya üzerinden hızla yayıldı ve çok beğenildi. Haluk Levent İzmir Marşı klibini dedesi anısına da hazırladığı açıklamasında bulundu. Haluk Levent’in İzmir Marşı klibinin çekildiği konferans salonundaki koltuklarda ise İzmir’in savunmasında etkili olan kahramanların isimleri yer aldı.

Haluk Levent Albümleri,
Solo Albümler
Yollarda / Bu Ateş Sönmez – 1993
Bir Gece Vakti – 1995
Arkadaş – 1996
Mektup – 1997
Yine Ayrılık – 1998
Www leyla com – 2000
Kral Çıplak – 2001
Bir Erkeğin Günlüğü – 2002
Özel Canlı İstanbul Konseri – 2003
Türkiye Turnesi – 2003
Aç Pencereni – 2004
Annemin Türküleri – 2005
Akşam Üstü – 2006
Karagöz ve Hacivat – 2010
Dostane – 2014

Haluk Levent Menajeri Kim

Haluk Levent Klip İzle

Bizi Arayın
Konum Bilgilerimiz