Murat Dalkılıç Biyografisi

Murat Dalkılıç kimdir,

Murat Dalkılıç, 7 Ağustos 1983 tarihinde İzmir‘de doğmuştur. ilk ve orta öğretimini Kuşadası’nda tamamladı. O dönemde basketbolcu olmaya karar verdi. Bir yandan da müzik, resim ve basketbolun dışındaki diğer sosyal faaliyetleri de hobi olarak yapıyordu. 15 yaşında ilk müzik grubunu okulda kurdu ve grubun solistliğini üstlendi.

17 yaşında Kuşadası’nda daha lisedeyken profesyonel basketbolcu oldu. 1 yıl sonra basketbolu tamamen bırakıp müzik yapmaya karabarlarda gitar çalarak başlayan müzik kariyerine başladı.

2008 yılında ilk albümü “Kasaba”yı çıkardı. İlk olarak 2008 yılında Murat Boz ile düet yaptığı Kasaba şarkısıyla çıkışını gerçekleştirmiştir. Şarkı pek çok listede 1 numaraya yükselmiştir.

Piyano eğitimi de alan Murat Dalkılıç, İstanbul Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Ardından 2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema – Televizyon bölümünde master eğitimi almaya başladı.

Uganda‘da inşaatı gerçekleştirilecek; içeriğinde okul, hastane, aşevi ve meslek okulu olacak yapı için, Kimse yok mu? derneği ve Samanyolu Haber televizyonu tarafından başlatılan hayır kampanyası çerçevesinde, “İnsanlık Ölmedi” isimli Samanyolu Haber TV’de Ağustos 2011′de yayınlanan programda sanatçı telefonla yardım toplamıştır. Gece boyu süren; Kayahan, Seda Sayan, Ümit Sayın, Erhan Güleryüz, Murat Kekilli, İbrahim Erkal, Vatan Şaşmaz, Tolgahan Sayışman ve Erhan Ufak vd. ünlülerle beraber Dalkılıç’ın da telefonla hayırseverlerle görüştüğü kampanyada yardım toplanmıştır.

Ödülleri :
2009 – Kral TV Video Müzik ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2009 – Altın Kelebek ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2009 – Boğaziçi Üniversitesi Medya ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2010 – Pal Fm Müzik ödülleriEn İyi Canlı Sahne Performansı
2010 – Kra Sarkı “Kasaba”

Albümleri :
2008 – Kasaba
2009 – Pardon
2009 – La Fontaine
2010 – Merhaba
2012 – Bir Güzellik Yap

Murat Dalkılıç Menajeri Kim

Murat Dalkılıç Klip İzle

Murat Dalkılıç İletişim Bilgileri ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63

Murat Dalkılıç İletişim, Murat Dalkılıç İletişim Bilgileri, Murat Dalkılıç Menejer, Murat Dalkılıç Menejeri, Murat Dalkılıç Menejerlik, Murat Dalkılıç Menajer,Murat Dalkılıç Menajeri, Murat Dalkılıç Menajerlik, Murat Dalkılıç Resmi, Murat Dalkılıç Resmi Menejer, Murat Dalkılıç Resmi Menejeri, Murat Dalkılıç Resmi Menejerlik, Murat Dalkılıç Resmi Menajer, Murat Dalkılıç Resmi Menajeri, Murat Dalkılıç Resmi Menajerlik, Murat Dalkılıç Resmi Menajeri Kim, Murat Dalkılıç Resmi Menejeri Kim, Murat Dalkılıç Resmi Site, Murat Dalkılıç Resmi Sitesi, Murat Dalkılıç Telefon, Murat Dalkılıç Telefonu, Murat Dalkılıç Telefon Numarası, Murat Dalkılıç Konser, Murat Dalkılıç Konseri, Murat Dalkılıç Konserleri, Murat Dalkılıç KonserTakvimi,Murat Dalkılıç Konser Fiyatı, Murat Dalkılıç Konser Ücreti, Murat Dalkılıç Konser Bedeli, Murat Dalkılıç Düğün Ücreti, Murat Dalkılıç Düğün Fiyatı,Murat Dalkılıç Düğün Kaşesi, Murat Dalkılıç Düğün Organizasyonu, Murat Dalkılıç Biyografi, Murat Dalkılıç Hayatı, Murat Dalkılıç Klip, Murat Dalkılıç Klipleri, Murat Dalkılıç Şarkıları, Murat Dalkılıç Videoları, Murat Dalkılıç Resimleri, Murat Dalkılıç Fotoğrafları, Murat Dalkılıç Kaşe, Murat Dalkılıç Kaşesi

Bizi Arayın
Konum Bilgilerimiz