Murat Kekilli Biyografisi

Murat Kekilli kimdir, 

Murat Kekilli, 18 Nisan 1968 tarihinde Adana‘da doğmuştur. Babasının adı Mustafa Kekilli, annesinin adı Sıdıka Kekilli’dir. Hüseyin Kekilli (d.1971) adında kardeşi vardır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Adana’da tamamladı. Müzik hayatına ilk piyano ile başladı.

Adana’da gençlik sarayının müdürü ile tanışıpen orada piyano çalan bir arkadaşını görür. Parmaklarına bakar çok güzeldir ve arkadaşı Barış Manço‘nun şarkısını çalıyordur. Ondan dolayı piyanoya hayran olmuş ve öğrenmiştir.

Murat Kekilli, 1989 yılında askerlik görevini yapmaya başladı, 1991 yılında bitirdi. 1992-1993 sezonunda Adana devlet konservatuar sınavlarını kazanandı ve bir yıl kadar devam edip ayrıldı. 1994 yılında İstanbul’a geldi. Daha sonra Yolcular adlı grup ile çalışmalarına başlar. Aynı yıl ilk grubunun ismi olan Kilikyalıları kurdu.

1996 yılında ilk albümü “Vay Be! Eşek Gözlüm” adı ile çıkardı. 1999 yılında “Bu Akşam Ölürüm” adlı albümünü çıkardı. Büyük bir ilgi gören bu albüm sayesinde tüm Türkiye’de tanındı.

Murat Kekilli, İstanbul’da yaşamaktadır.

2013 yılında “Gümüş Teller” albümü ile tekrar müzik hayatına döndü.

Ödülleri :
2000 – Kral TV Video Müzik Ödülleri – Rock En iyi sanatçı ödülü

Albümleri :
1996 – Vay Be! Eşek Gözlüm
1999 – Bu Akşam Ölürüm
2000 – Vay Be
2002 – Yedialtı
2004 – Avara
2006 – Bir Ahir Zaman
2010 – Kalbimdeki Darp
2013 – Gümüş Teller

Murat Kekilli Menajeri Kim

Murat Kekilli Klip İzle

Murat Kekilli İletişim Bilgileri ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63

Murat Kekilli İletişim, Murat Kekilli İletişim Bilgileri, Murat Kekilli Menejer, Murat Kekilli Menejeri, Murat Kekilli Menejerlik, Murat Kekilli Menajer,Murat Kekilli Menajeri, Murat Kekilli Menajerlik, Murat Kekilli Resmi, Murat Kekilli Resmi Menejer, Murat Kekilli Resmi Menejeri, Murat Kekilli Resmi Menejerlik, Murat Kekilli Resmi Menajer, Murat Kekilli Resmi Menajeri, Murat Kekilli Resmi Menajerlik, Murat Kekilli Resmi Menajeri Kim, Murat Kekilli Resmi Menejeri Kim, Murat Kekilli Resmi Site, Murat Kekilli Resmi Sitesi, Murat Kekilli Telefon, Murat Kekilli Telefonu, Murat Kekilli Telefon Numarası, Murat Kekilli Konser, Murat Kekilli Konseri, Murat Kekilli Konserleri, Murat Kekilli KonserTakvimi,Murat Kekilli Konser Fiyatı, Murat Kekilli Konser Ücreti, Murat Kekilli Konser Bedeli, Murat Kekilli Düğün Ücreti, Murat Kekilli Düğün Fiyatı,Murat Kekilli Düğün Kaşesi, Murat Kekilli Düğün Organizasyonu, Murat Kekilli Biyografi, Murat Kekilli Hayatı, Murat Kekilli Klip, Murat Kekilli Klipleri, Murat Kekilli Şarkıları, Murat Kekilli Videoları, Murat Kekilli Resimleri, Murat Kekilli Fotoğrafları, Murat Kekilli Kaşe, Murat Kekilli Kaşesi

Bizi Arayın
Konum Bilgilerimiz