Nez Biyografisi

Nez Kimdir

Nez, maden iş sendikasında çalışan bir babanın ve pedagog bir annenin kız çocuğu olarak İzmir’de dünyaya geldi. Çok küçük yaşlardayken ailesi ile beraber İngiltere’nin Londra şehrine taşındı. İsminin kısaltılması da buraya dayanmaktadır. Arkadaşları ismini tam olarak söylemediği için ‘’ Nez ‘’ diye seslenmişlerdir.

Eğitim çağlarında annesi ve babası boşanırken, ilk olarak babasının yanında kalan Nez, sonrasında Türkiye’ye dönerek annesi ile beraber yaşamaya karar verdi. Bir dönem annesi ile yaşadıktan sonra tekrardan babasının yanına Londra’ya döndü ve burada şarkıcı olmaya karar verdi. Okulunun bitmesine bir yıl kala ise tekrardan Türkiye’ye dönüş yaptı.

Serdar Ortaç ve Işın Karaca’nın arkasında vokal yaptı. Harem grubuyla çalıştı. Kendi grubu, “Turkish delight” ile ünlendi.

İlk albümüne kendi ismini vererek ‘’ Nez ‘’ diye piyasaya sundu ve 2002 yılında büyük bir ilgiyle karşılaştı. Sakın Ha, Her şey Boş gibi şarkılar hit oldu.

3 yıl aradan sonra 2006 yılında 2. albümü olan “% 100 Nez”i çıkartmıştır, daha sonra 4 yıl aradan sonra “Ne Zamanı” adlı maxi single çıkarttı.

Nez, 2015 yılında DJ Okay Barış’ın yeni çıkan “Who’s in the Cabin” isimli albümünde yer aldı.

Özel Hayatı
Nez, ilk evliliğini Biz İletişim’in Yönetim Kurulu Başkanı Berna Nuri Süer ile 2007 yılında yaptı ancak bir yıl sonra boşandı.

Nez, ikinci evliliğini ise 2011 yılında manken Yasin Kaya gerçekleştirdi.

Nez’in Ödülleri
2002 – Kral TV Video Müzik Ödülleri – En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı

Albümleri
Nez (2002)
%100 Nez (2006)
NeZamanı (2011)
Nez Retro Turca (2013)

Nez Menajeri Kim

Nez Klip İzle

Nez İletişim Bilgileri ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63

Nez İletişim, Nez İletişim Bilgileri, Nez Menejer, Nez Menejeri, Nez Menejerlik, Nez Menajer,Nez Menajeri, Nez Menajerlik, Nez Resmi, Nez Resmi Menejer, Nez Resmi Menejeri, Nez Resmi Menejerlik, Nez Resmi Menajer, Nez Resmi Menajeri, Nez Resmi Menajerlik, Nez Resmi Menajeri Kim, Nez Resmi Menejeri Kim, Nez Resmi Site, Nez Resmi Sitesi, Nez Telefon, Nez Telefonu, Nez Telefon Numarası, Nez Konser, Nez Konseri, Nez Konserleri, Nez KonserTakvimi,Nez Konser Fiyatı, Nez Konser Ücreti, Nez Konser Bedeli, Nez Düğün Ücreti, Nez Düğün Fiyatı,Nez Düğün Kaşesi, Nez Düğün Organizasyonu, Nez Biyografi, Nez Hayatı, Nez Klip, Nez Klipleri, Nez Şarkıları, Nez Videoları, Nez Resimleri, Nez Fotoğrafları, Nez Kaşe, Nez Kaşesi

Bizi Arayın
Konum Bilgilerimiz