Oğuz Yılmaz Biyografisi

Oğuz Yılmaz Kimdir ?

Oğuz Yılmaz 25 Ekim 1968 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Müzikal anlamda kariyerine başlaması ortaokul yıllarında çok küçük yaşlarda gerçekleşti. O yıllarda Gençlik ve Spor Bakanlığının açtığı yarışmaya katıldı ve gösterdiği etkili performansla bu yarışmada başarı gösterdi ve artık müziğine yön vermek adına bir çok usta isimlerden aldığı eğitimle kendisini geliştirerek müzik yolculuğuna başlamış oldu.

25.07.1989 yılında ilk albümünü yayınladı ve oldukça geniş bir kitleye ulaşmayı başardığı bu albümle ne kadar kalıcı çalışmalara imza atacağının sinyallerini verdi. Albüm onu yanıltmadı ve ilk albümü Duydun mu-Bi Denem ile satış rekorları kırdı. 1991 yılında yaptığı anlaşmayla Kazan Plakla anlaşma yaparak 10’a yakın albüme imza attı.

1993 ‘te Çarşı Çakalı;1994’te ‘Vurgunum Sana’;1995 yılında’ Zilli Dilek’;1996 yılında ‘Nazlımı Beklerim’; 1997 yılında ‘ Keriman’ gibi albümlere imza attı;1999 Yılında ‘Usta’ albümünü yayınladı. Bu albümünde yer alan parça ‘Bas Bas Paraları Leyla’ya’ Oğuz Yılmaz’ın etkili yorumuyla Türkiye’de ve Avrupa’da büyük ilgi gördü.

Kendine has yorumu sempatik tavırları ve ilginç halk danslarıyla türküyü sevdiren isimlerden biri olarak tarihe adını yazdırdı. Bugüne kadar birçok festivalde konser performansı sergileyen isim olmayı başaran Oğuz Yılmaz başarılarından dolayı sayısız ödülle onurlandırıldı. 2003 yılında Gördün mü Albümü ile tekrar müzik marketlerdeki yerini aldı. Çekirge ve Gördün mü? gibi hit şarkılara imza attı, Çeirge parçasıyla çocukların büyük beğenisini kazandı.

2004 yılında kendi müzik şirketiyle yoluna devam eden Oğuz Yılmaz Yılmazlar Plak’ı kurdu. Müzikal yaşantısını Ankara’da sürdüren Oğuz Yılmaz iki yıllık suskunluğunu yapımcılığını Ozan Video Film A.Ş. prodüktörlüğünü Gürol Ersaraç’ın üstlendiği ‘Uğurböceğim’ albümüyle bozdu ve tekrar müzik marketlerdeki yerini aldı. Oldukça mütevazı tavırlarıyla dikkat çeken Oğuz Yılmaz başarılı bir şekilde; kendisine ait sözlerin ve müziklerinde bulunduğu Uğurböceğim albümünde de çizgisinden hiçbir şey kaybetmeden müzik yolculuğunu sürdürüyor… Oğuz Yılmaz bekâr ve Sude adında dünyalar tatlısı bir kız çocuğuna sahip.(Uğurböceği adlı parçasını kızına yazıp birlikte düet yaptılar.)

19 / 05  / 2021 Tairihinde Kalp Krizi Geçirerek Vefat etmiştir Tümsevenlerinin Başı Sağ Olsun 

Oğuz Yılmaz Menajeri Kim

Oğuz Yılmaz Klip İzle

Oğuz Yılmaz İletişim Bilgileri ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63

Oğuz Yılmaz İletişim, Oğuz Yılmaz İletişim Bilgileri, Oğuz Yılmaz Menejer, Oğuz Yılmaz Menejeri, Oğuz Yılmaz Menejerlik, Oğuz Yılmaz Menajer,Oğuz Yılmaz Menajeri, Oğuz Yılmaz Menajerlik, Oğuz Yılmaz Resmi, Oğuz Yılmaz Resmi Menejer, Oğuz Yılmaz Resmi Menejeri, Oğuz Yılmaz Resmi Menejerlik, Oğuz Yılmaz Resmi Menajer, Oğuz Yılmaz Resmi Menajeri, Oğuz Yılmaz Resmi Menajerlik, Oğuz Yılmaz Resmi Menajeri Kim, Oğuz Yılmaz Resmi Menejeri Kim, Oğuz Yılmaz Resmi Site, Oğuz Yılmaz Resmi Sitesi, Oğuz Yılmaz Telefon, Oğuz Yılmaz Telefonu, Oğuz Yılmaz Telefon Numarası, Oğuz Yılmaz Konser, Oğuz Yılmaz Konseri, Oğuz Yılmaz Konserleri, Oğuz Yılmaz KonserTakvimi,Oğuz Yılmaz Konser Fiyatı, Oğuz Yılmaz Konser Ücreti, Oğuz Yılmaz Konser Bedeli, Oğuz Yılmaz Düğün Ücreti, Oğuz Yılmaz Düğün Fiyatı,Oğuz Yılmaz Düğün Kaşesi, Oğuz Yılmaz Düğün Organizasyonu, Oğuz Yılmaz Biyografi, Oğuz Yılmaz Hayatı, Oğuz Yılmaz Klip, Oğuz Yılmaz Klipleri, Oğuz Yılmaz Şarkıları, Oğuz Yılmaz Videoları, Oğuz Yılmaz Resimleri, Oğuz Yılmaz Fotoğrafları, Oğuz Yılmaz Kaşe, Oğuz Yılmaz Kaşesi

Bizi Arayın
Konum Bilgilerimiz