Onur Akın Biyografisi

Onur Akın Kimdir ?

6 Mart 1967 senesinde Bitlis’in Ahlat ilçesinde dünyaya gözlerini açan Onur Akın, öğretmen bir baba ve ev hanımı bir annenin altı evladından en küçüğüdür.

Babasının tayininin İstanbul’a çıkması nedeniyle Bitlis’ten İstanbul’a göç etmişlerdir.

İlkokulu İstanbul Paşabahçe İlköğretim Okulunda ve ortaokulu İstanbul Paşabahçe Ortaokulunda okumuştur. Liseyi İstanbul Paşabahçe Ferit İnal Lisesinde tamamlamıştır.

Ailesi müzik ile iç içedir. İlk müzik derslerini babası ve ağabeyinden almıştır. İlk enstrümanı mandolindir. Ardından bağlama ile tanışmıştır. Lisede müzik öğretmeni Dr. Zihni Bey’in desteğiyle “batı müziği” ile tanışmıştır. Batı müziği ve yöresinin kültürü ile müziğinin birleşimi, gelecekteki müzik tarzının temellerini oluşturmuştur.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünü kazanmış, müzik hayatına üniversitede 1987 senesinde kurduğu Grup Baran ile profesyonel olarak adım atmıştır.

Grup Baran ile 1989 senesinde ilk albümleri “Yedi Veren”i ve 1991 senesinde yine Grup Baran ile birlikteliğinin son albümü olan “Kuytuda Başak”ı çıkarmışlardır.

Grup Baran’dan ayrılma kararı vererek solo albümlerle müzik kariyerine devam etmiştir.

1993 senesinde “Seni İstanbul Yapmalı”,
1995 senesinde “Nereye Ey Güzel İnsanlar”,
1997 senesinde “Aşk Bize Küstü”,
1999 senesinde “Asi ve Mavi”,
2000 senesinde “Ey Hayat”,
2002 senesinde “Seni Aşka Yazmalı”,
2003 senesinde “Firari”,
2005 senesinde “Memleket İsterim”,
2007 senesinde “Yüreklere Yazılanlar”,
2009 senesinde “Mor Bir Hüzün” albümlerini çıkarmıştır.

Onur Akın hem çok değerli bir şair, hem de yetenekli bir bestecidir. Beste çalışmalarına Ruhi Su’nun sesinden ve müziğinden etkilenmesi nedeniyle başlamıştır.

Kendi şiirlerinin yanısıra çok önemli şairlerin de şiirlerini bestelemiştir.

“Seviyorum Seni” isimli bestesinin sözleri Nazım Hikmet’e aittir.

“Bekle Bizi İstanbul” isimli bestesinin sözleri Vedat Türkali’nin 1944 senesinde yazdığı şiirdir.

Onur Akın kendi söz ve bestelerini yaptığı pek çok esere sahiptir. Bunlardan bazıları,

1995 senesindeki “Gaybana Geceler”,
1997 senesindeki “Hala Koynumda Resmin”,
1999 senesindeki “Geceyi Sana Yazdım”, “Yağmur Yüreklim”, “Asi ve Mavi”, ve “Bana Bir Gül Ver”,
2000 senesindeki “Ey Hayat”,”Beni Bekledinse” ve “Ben Yağmur Yüklü Bir Bulutum”,
2005 senesindeki “Çam Kolonyası”,
2006 senesindeki “Ne Olur Bir Sabah”,
2009 senesindeki “Yüreğimdesin”,
2014 senesindeki “Bir Islık Da Sen Çal”,
2016 senesindeki “Ak Dediler Kara Çıktı” ve “Ah Kalbim” dir.

Onur Akın 1996 senesinde “Seviyorum Seni” isimli bestesiyle Yaşam Radyonun düzenlediği yarışmada yılın bestecisi ödülünü almıştır.

Kendine ait Eylül Müzik şirketini kurmuştur ve son albümünü kendi müzik şirketinden çıkarmıştır.

Üniversitede tanıştığı ressam Sevim Akın ile evlenmiştir ve bu evlilikten 1995 senesinde Eylül Türkü isimli bir kız evladı dünyaya gelmiştir.

Halen müzik çalışmalarına devam eden Onur Akın, müzik hayatının başından bu yana yurt içi ve yurt dışında pek çok konser vermiştir.

Onur Akın Menajeri Kim

Onur Akın Klip İzle

Onur Akın  İletişim Bilgileri ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63

Onur Akın İletişim, Onur Akın İletişim Bilgileri, Onur Akın Menejer, Onur Akın Menejeri, Onur Akın Menejerlik, Onur Akın Menajer,Onur Akın Menajeri, Onur Akın Menajerlik, Onur Akın Resmi, Onur Akın Resmi Menejer, Onur Akın Resmi Menejeri, Onur Akın Resmi Menejerlik, Onur Akın Resmi Menajer, Onur Akın Resmi Menajeri, Onur Akın Resmi Menajerlik, Onur Akın Resmi Menajeri Kim, Onur Akın Resmi Menejeri Kim, Onur Akın Resmi Site, Onur Akın Resmi Sitesi, Onur Akın Telefon, Onur Akın Telefonu, Onur Akın Telefon Numarası, Onur Akın Konser, Onur Akın Konseri, Onur Akın Konserleri, Onur Akın KonserTakvimi,Onur Akın Konser Fiyatı, Onur Akın Konser Ücreti, Onur Akın Konser Bedeli, Onur Akın Düğün Ücreti, Onur Akın Düğün Fiyatı,Onur Akın Düğün Kaşesi, Onur Akın Düğün Organizasyonu, Onur Akın Biyografi, Onur Akın Hayatı, Onur Akın Klip, Onur Akın Klipleri, Onur Akın Şarkıları, Onur Akın Videoları, Onur Akın Resimleri, Onur Akın Fotoğrafları, Onur Akın Kaşe, Onur Akın Kaşesi

Bizi Arayın
Konum Bilgilerimiz