Resul Dindar Biyogarfisi

Resul Dindar kimdir,

Karadeniz ezgilerini son yıllarda en güzel şekilde seslendiren isimlerden birisidir.

Resul Dindar, 24 Ocak 1982 tarihinde Artvin, Hopa’da doğmuştur. Yaşamının büyük bir bölümü doğduğu Hopa‘da geçmiştir. 2005 yılının Eylül ayında üniversitede okuyan abisinin yanında kalmak için İstanbul‘a gelmiş ve yerleşmiştir. Aslında amacı garsonluk yapmak imiş.

İstanbul’a geldikten sonra arkadaşlarıyla “So Bulurt” (Nereye Gidiyoruz) adında bir gurup kurdu. Bu gurup ile Karadeniz müziği yaptıktan 2 yıl sonra da gurup dağılmıştır.

Kısa bir süre sonra da 2008 yılı Temmuz ayında arkadaşlarıyla birlikte sekiz üyeli Karmate (değirmen) grubunu kurdu ve grubun solistliğini yaptı. Karmate grubu ile birlikte “Nani” ve “Nayino” adlı albümleri çıkardı. 2012 yılında Resul Dindar guruptan ayrılarak müzik hayatına yalnız devam etti.

Resul Dindar, Karmate grubundan 4 arkadaşı ile beraber ayrıldılar ancak grup kurmadan birlikte çalıştılar. İlk çıkardıkları albüm “Divane” oldu.

Resul Dindar, söylediği şarkılarda Türkçenin yanı sıra, Karadeniz Bölgesi’nde konuşulan Lazca, Megrelce, Gürcüce ve Hemşince gibi dilleri de kullandı.

Resul Dindar, Derya Batum Dindar ile evlidir.

Albümleri :
2009 – Nani (Karmate grubu ile)
2010 – Nayino (Karmate grubu ile)
2013 – Divane
2014 – Dalgalan Karadeniz

Resul Dindar Menajeri Kim

Resul Dindar Klip İzle

Resul Dindar İletişim Bilgileri ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63

Resul Dindar İletişim, Resul Dindar İletişim Bilgileri, Resul Dindar Menejer, Resul Dindar Menejeri, Resul Dindar Menejerlik, Resul Dindar Menajer,Resul Dindar Menajeri, Resul Dindar Menajerlik, Resul Dindar Resmi, Resul Dindar Resmi Menejer, Resul Dindar Resmi Menejeri, Resul Dindar Resmi Menejerlik, Resul Dindar Resmi Menajer, Resul Dindar Resmi Menajeri, Resul Dindar Resmi Menajerlik, Resul Dindar Resmi Menajeri Kim, Resul Dindar Resmi Menejeri Kim, Resul Dindar Resmi Site, Resul Dindar Resmi Sitesi, Resul Dindar Telefon, Resul Dindar Telefonu, Resul Dindar Telefon Numarası, Resul Dindar Konser, Resul Dindar Konseri, Resul Dindar Konserleri, Resul Dindar KonserTakvimi,Resul Dindar Konser Fiyatı, Resul Dindar Konser Ücreti, Resul Dindar Konser Bedeli, Resul Dindar Düğün Ücreti, Resul Dindar Düğün Fiyatı,Resul Dindar Düğün Kaşesi, Resul Dindar Düğün Organizasyonu, Resul Dindar Biyografi, Resul Dindar Hayatı, Resul Dindar Klip, Resul Dindar Klipleri, Resul Dindar Şarkıları, Resul Dindar Videoları, Resul Dindar Resimleri, Resul Dindar Fotoğrafları, Resul Dindar Kaşe, Resul Dindar Kaşesi

Bizi Arayın
Konum Bilgilerimiz