SİNAN AKÇIL KİMDİR ?

Sinan Akçıl Kimdir ?

Sinan Akçıl, 20 Mayıs 1982 tarihinde Hollanda‘nın Leeuwarden şehrinde doğmuştur. Aslen Çanakkale Biga’lıdır. Müzik adamı keman virtüözü ve Tekfen Filarmoni Orkestrası şefi Saim Akçıl’ın oğludur. Annesinin adı Gaye Çağlayan. Piyanist İdil Akçıl’ın (d.1977) kardeşidir. Aile 1982 yılında Hollanda’nın Leeuwarden şehrinden İstanbul’a taşınır. Anne ve babası daha sonra boşanmıştır.

Müzik hayatına 6 yaşında Kadıköy Belediye Konservatuarı Piyano Bölümü’ne girerek başladı ve eğitimini konservatuarda sürdürdü. 9 yaşında Konservatuarı bırakıp St. Benoit Fansız Lisesi’ne girdi. St. Benoit Lisesi öğrencisiyken 1995 yılında okul orkestrasında yer aldı ve aynte ödülünü kazandı. Popüler müziği kendine daha yakın buldu ve Türk Pop Müziği’ne yeni bir soluk getireceğine inanarak bu yönde çalışmalar yaptı.

Sinan Akçıl; şimdiye kadar başta İzel Çeliköz olmak üzere Enbe Orkestrası, Ferhat Göçer, Nilüfer, Kibariye, Candan Erçetin, Yaşar Günaçgün, Hande Yener, Zeynep Casalini, Bengü, Mustafa Sandal, Alişan, Gülben Ergen, Ebru Gündeş, Kutsi, Petek Dinçöz, Ziynet Sali, Hadise gibi isimlerle çalışmıştır.

2008 yılı sanatçının adeta kırılma noktası oldu ve adının yer aldığı albüm satışları oldukça iyi rakamlar elde etti. Şarkılarıyla her yaşa ve her kesime hitab eden Akçıl bestelerinin neredeyse tamamı hit şarkılar kategorisinde yer aldı.

2009 arışmasına katıldığı ve 4. Olduğu “Düm Tek Tek” şarkısının söz ve bestesinde Sinan Akçıl imzası vardır. Aynı yıl bu şarkıyla Yunanistan, Belçika, Güney Afrika, Japonya ve Endonezya gibi ülkelerde hem liste başı oldu, hem de rington chartlarda 1 numarada yer aldı.

Ayrıca, pop şarkıcısı Hande Yener‘in 1 Nisan 2010 tarihinde çıkardığı “Hande’ye Neler Oluyor?” albümümdeki söz ve müzikler ve yine Hande Yener‘in 13 Eylül 2010’da çıkarmış olduğu “Hande’yle Yaz Bitmez” Albümündeki 10 Remix ve Uzaylı adlı şarkının söz ve düzenlemeleri de Sinan Akçıl’a aittir.

Türkiye’de başarılı çalışmalara imza attığı sıralarda yurtdışında da adını duyuran Akçıl, Ortadoğu, Yunanistan ve Bulgaristan‘daki önemli solistlerle çeşitli projelerde bulundu.

Funda Arar’ın 12 Aralık 2013 tarihinde çıkardığı albümünde “Hafıza” adlı şarkının sözlerini yazdı ve bestesini yaptı.

Sinan Akçıl, iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Rezene çayı içmeden duramayan Sinan Akçıl, haftada 7 gün kardiyo yapıyor, gündüz uyuyup gece çalışıyor.

Sinan Akçıl, Med Yapımın yapımcılığını üstlendiği ve 2014 yılında televizyonda yayınlanan sunuculuğunu Bülent Şakrak‘ın yaptığı X Factor ya da orijinal ismi ile The X Factor, televizyon şarkı yarışmasında; Nihat Odabaşı, Atiye Deniz ve Nigar Cemal ile beraber jüri üyeliği yapmaktadır.

Ödülleri :
1996 – Milliyet Liseler Arası Şarkı Yarışması; En İyi Beste
2008 – Kadir Has Üniversitesi; En Has Albüm (Aşk Hiç Bitmez)
2008 – MÜYAP; En Çok İndirilen Albüm (Aşk Hiç Bitmez)
2008 – MÜYAP; En Çok Satan Albüm (Aşk Hiç Bitmez)
2010 – Avrupa İş Adamları Derneği; Yılın Müzik Adamı
2010 – İstanbul FM: En İyi Şarkı, Beste ve Söz; Bodrum
2010 – Kral TV Yılın Radyolarda En Çok Çalan Şarkısı; Rüya
2010 – Türev Vakfı; Yılın Müzik Adamı
2011 – Siyaset Dergisi Ödülleri; Yılın Müzik Adamı
2011 – İstanbul Taksiciler Ödül Töreni; Yılın Bestecisi
2011 – Quality; Yılın Quality Müzik Adamı
2011 – Balkan Müzik Ödülleri; Türkiye Cumhuriyeti’nin En İyi Şarkısı (Bodrum)
2011 – TÜREV Yılın En İyileri Ödülleri; En İyi Albüm (Hande’ye Neler Oluyor)
2012 – Dünya Kalite Ödülü; Yılın Sanatçıları
2012 – 9. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri; En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2012 – Ege Üniversitesi Radyo Ege Kampüs; En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2012 – Balkan Müzik Ödülleri; Türkiye Cumhuriyeti’nin En İyi Şarkısı (Atma)
2012 – Mimar Sinan Üniversitesi Ödülleri; Yılın En İyi Albümü (Kraliçe)
2012 – 18. Kral Müzik Ödülleri; En İyi Şarkı (Yakar Geçerim)
2012 – 18. Kral Müzik Ödülleri; En İyi Albüm (Farkın Bu)
2012 – 18. Kral Müzik Ödülleri; En İyi Remix Şarkı (Yakar Geçerim)

Albümleri :
2011 – Kalp Sesi
2012 – Karnaval
2013 – Kapı
2014 – Tabi Tabi

 

Sinan Akçıl Menajeri Kim

Sinan Akçıl Klip İzle

Sinan Akçıl İletişim Bilgileri ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63 

Sinan Akçıl İletişim, Sinan Akçıl İletişim Bilgileri, Sinan Akçıl Menejer, Sinan Akçıl Menejeri, Sinan Akçıl Menejerlik, Sinan Akçıl Menajer,Sinan Akçıl Menajeri, Sinan Akçıl Menajerlik, Sinan Akçıl Resmi, Sinan Akçıl Resmi Menejer, Sinan Akçıl Resmi Menejeri, Sinan Akçıl Resmi Menejerlik, Sinan Akçıl Resmi Menajer, Sinan Akçıl Resmi Menajeri, Sinan Akçıl Resmi Menajerlik, Sinan Akçıl Resmi Menajeri Kim, Sinan Akçıl Resmi Menejeri Kim, Sinan Akçıl Resmi Site, Sinan Akçıl Resmi Sitesi, Sinan Akçıl Telefon, Sinan Akçıl Telefonu, Sinan Akçıl Telefon Numarası, Sinan Akçıl Konser, Sinan Akçıl Konseri, Sinan Akçıl Konserleri, Sinan Akçıl KonserTakvimi,Sinan Akçıl Konser Fiyatı, Sinan Akçıl Konser Ücreti, Sinan Akçıl Konser Bedeli, Sinan Akçıl Düğün Ücreti, Sinan Akçıl Düğün Fiyatı,Sinan Akçıl Düğün Kaşesi, Sinan Akçıl Düğün Organizasyonu, Sinan Akçıl Biyografi, Sinan Akçıl Hayatı, Sinan Akçıl Klip, Sinan Akçıl Klipleri, Sinan Akçıl Şarkıları, Sinan Akçıl Videoları, Sinan Akçıl Resimleri, Sinan Akçıl Fotoğrafları, Sinan Akçıl Kaşe, Sinan Akçıl Kaşesi

Bizi Arayın
Konum Bilgilerimiz