Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

SİNAN YILMAZ KİMDİR ?

5 sene önce
82 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Sinan Yılmaz Menajeri İletişim Bilgileri ; 0532 206 59 59

Sinan Yılmaz Kimdir ?

1978 Yılında Trabzon’ un Maçka ilçesinde doğan Sinan YILMAZ 6 yaşına kadar burada büyümüştür. Daha sonra ailesiyle birlikte Adapazarı’ na taşınmış ilk ve orta öğrenimini burada tamamlamıştır. Lise ikinci sınıftayken ailesiyle beraber Almanya’ ya göç eden YILMAZ burada müzik eğitimi almaya başlamıştır.

Sanatçı bir aileden gelen Sinan Yılmaz ağabeyi Adnan Yılmaz’ ın desteğiyle müzik eğitimi alarak kendini geliştirmiş Almanya’ da kurduğu grupla eğlencelerde, düğünlerde, şenliklerde sahne almıştır. 1989 yılında Sevgi Dünyası isimli ilk kasetini çıkartarak müzik piyasasına giren Yılmaz, ardından 1992 yılında Gurur isimli ikinci kasetini,1996 yılında Kralını tanımam adlı üçüncü kasetini çıkartmıştır. Daha sonra müzik piyasasına ara veren Yılmaz 2004 yılında çıkardığı Sende Kaldı adlı albümle müzik piyasasına bomba gibi düşmüştür. Bu albümünde bulunan Kolbastı parçası Karadeniz ve Türk gençliği tarafından Kolbastının yeniden keşfedilmesini sağlamış ve bu gün Trabzonspor’ un maçlardan sonra oynaması ile gündemde kalmaya devam etmiştir.
Aradan geçen 5 seneye rağmen hala Kolbastı deyince akla Sinan Yılmaz gelmektedir. Bundan sonrasını Sinan Yılmaz’ ın verdiği bir demeçten dinleyelim.

Sinan YILMAZ: Şimdi bazı şarkılar vardır insanlarla güzel bağdaşır isimlerle özdeşleşir. Bir sürü sanatçılar vardır adını söyleyince şarkısı gelir aklına. Yenilik peşindeydik. Uzun uğraşlar sonucunda bu kaseti çıkarmıştık ve çok ince çalışmalarla hazırlanmıştı ve büyük emek vardı üzerinde albümün. Zaten favori parçalarımız vardı. Çat çat, Sende kaldı, Ben sana yandım. Yalnız baktık ki kolbastıya büyük alaka var. Çünkü ben sahnede oyun havalarında kolbastı oynarım.

Bir miskette, bir fidayda da, bir Samsun’un evlerinde isimli parçada, bas bas paraları Leyla da bile kolbastı oynuyorum. İnsanların çok hoşuna gitmeye başladığını fark ettim. Baktım bizim parçalar diskoteklerde dj’ler tarafından çalınmaya başlandı ve kolbastının büyük ilgi gördüğünü gözlemledik. Tabiî ki sonuçta müzik halk için yapılıyor ve bizde onların istediği gibi yapalım dedik. Gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine, çocuklarına kadar herkes bu şarkıda oynamaya başlayınca artık kolbastı kaçınılmaz oldu. Bizde bu şarkının Gümüşhane’nin Karaca Mağarası’nda klibini çektik. Torul Belediyesi bize bu konuda her türlü desteği verdi.

Hem oranın tanıtımı için hem de farklı bir klip çekimi için çok güzel bir fırsattı. Bu klip üç yerde çekildi. Birincisi Ganita’da İstanbul’da Büyükçekmece Kervansaray’da başladık, daha sonra Trabzon’un güzel sahil şeridi Ganita’da Mimar Sinan heykelinin önünde çektik ve son olarak da Karaca Mağarası’nda klip çekimlerimizi yaptık. Torul Belediyesi bize şarkıyı çok beğendik size sponsor olmak istiyoruz klibinizi bizde çekin dediler bizde klibi orda çektik. Tabiî ki isterdim bu teklif Trabzon’dan gelsin diye. 2.5 yıldır klibimiz tüm kanallarda yayınlanıyor. Harika bir yer 32 bin yıllık bir yer düşünün. İşte orası tam 32 bin yılda oluşmuş. Velhasıl klibimi orda çektik ve yayınladık ki, müthiş bir ilgi müthiş bir alaka ile karşılandık. Çok beğenildi. Tabi bizde bundan büyük mutluluk duyduk.

Etrafımızdan, çevremizden, gençlerden gördüklerimiz, birazda kendi katkımızdan şarkı bizimle eşleşti. Kolastı Trabzon’a bağlıydı, Trabzon’a hapsolmuştu. Tamam Trabzon’un bağrından kopan bir şarkıydı ama duyulması, açılması lazımdı şarkının. Bizde bunu Trabzon’un dışına taşıdık. Türkiye genelinde artık, Diyarbakır, Mardin Gaziantep, Yozgat, Çorum, Zonguldak nerde istiyorsanız gidip görebilirsiniz. Her yerde kolbastı oynanıyor. Biz dedik Türkiye’de yetmez bize bunu dünya oynaması lazım, kalktık kolbastıyı yurtdışına taşıdık.

Artık kolbastı, Trabzon, Türkiye, oyunu olmaktan çıktı, artık kolbastı bir dünya oyunu oldu. Kolbastıyı dünyaya tanıttık, şuanda kolbastıyı dünya oynuyor, kolbastıyı dünyaya tanıttım diyorum ben. Kolbastı deyince akıllara Sinan Yılmaz’ın gelmesi gerçekten beni çok mutlu ediyor. Bizden önce tabiî ki bunun mimarları var. Ben Erkan Ocaklı ağabeyimi biliyorum. Ben bu şarkıyı çok sevgili Erkan ağabeyimden (Erkan Ocaklı) dinlerdim

Bunun üzerine ben bir araştırma yaptım. Kolbastı’nın asıl isminin kolbast olduğu ve anlamının da güç ve kuvvet gösterisi anlamında barış oyunu olduğunu öğrendim. Hani vardır ya, tokat sahneleri falan… Aslında bu figürler oradan geliyor.

Eskiden birbirleriyle hasım olan köyler, ağalar aracı bulunur barıştırırlarmış daha sonra da büyük bir ateş yakılır bu ateşin çevresinde bu oyun oynanırmış. Tokat vurma, yere serme, kaldırma, uyandırma, bayılanları ayıltma hareketleri, topal hareketleri hep buradan gelirmiş… Bunlar hep o biten düşmanlığın ardından sarılmayı ele ele vermeyi anlatan hareketlermiş, figürlermiş…

Sinan Yılmaz Menajeri Kim

Sinan Yılmaz İletişim Bilgileri ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63 

Muharrem Yıldırım Music Production Menajerlik & Organizasyon Hizmetleri
1993’den Bugüne Hizmetinizdeyiz
İletişim Bilgilerimiz
Genel Koordinatör: Muharrem Yıldırım : 0532 206 59 59
Merkez Ofis iletişim Bilgileri : 0216 378 59 59
Asistan İletişim Gsm : 0532 404 66 63 – 0532 460 15 97 

Yenişehir, Bakü Cd. 19 / A, 34912 Pendik/İstanbul
Mail:mymenajerlik@gmail.com
Web Sitelerimiz
https://muharremyildirim.com/
https://mymenajerlik.com/
https://www.mysanatcifiyatlari.com/
Resmi Instagram Hesablarımız @mymenajerlik @muharremyildirimofficial