SONER SARIKABADAYI KİMDİR ?

Soner Sarıkabadayı Biyografisi

Soner Sarıkabadayı, 8 Aralık 1978 tarihinde Kahramanmaraş’da Güngör ve Hasan çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Perihan ve Zafer adında 2 kardeşi vardır. 4 yaşına kadar ailesiyle Kahramanmaraş’ta yaşayan Soner Sarıkabadayı, daha sonra ailesi ile Mersin’e taşındılar. Babasının Mersin’de eczacı olması sebebiyle çocukluğu orada geçti. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini de Mersin’de tamamlamıştır. Boyunun 1.85 olması nedeniyle lise yıllarında basketbola merak saran Sarıkabadayı, müziğe o yıllarda ilgi duydu. Liseden sonra üniversiteye hazırlandığı sene ayağını burktuğu için ve evde kendiyle yalnız kaldığı sırada şarkı sözü yazmaya başladı.

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nü kazanınca İstanbul’a taşındı. Müzik sevgilisi ağır basınca aynı okulun klasik gitar bölümüne gniversite sınavına giren Soner Sarıkabadayı, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Klasik Gitar Bölümü’nü kazandı ve 2008 yılında okulunu bitirdi.

Bir dönem Sibel Can‘ın orkestrasında gitar çalan Soner Sarıkabadayı adını ilk olarak BBG yarışmasından çıkan Mersin’li Tarık için yazdığı “Gümbür Gümbür” şarkısıyla duyurdu.

Daha sonra Sibel Can, Demet Akalın, Murat Boz ve Alişan gibi isimlere bestelediği şarkılarını verdi. Murat Dalkılıç‘a verdiği “Kasaba” ve Sertab Erener‘in söylediği “Bu Böyle”, “Açık Adres”, “Koparılan Çiçekler”le şarkıları dillere dolandı.

İlk albümü “Kara”yı 2001 yılında çıkardı. Soner Sarıkabadayı, adını Sertab Erener ve Murat Dalkılıç gibi sanatçılara verdiği bestelerde duyurdu. Ardından da 2009 yılında piyasaya çıkardığı “Buz” albümüyle yükselişe geçti. 2010 yılında da “Pas” ve “Sadem” isimli albümleriyle yükselişini sürdürdü.

Soner Sarıkabadayı 2009 yılında “Açık Adres” şarkısıyla, Kral TV’den “En İyi Beste Ödülü”nü aldı.

Albümleri :
2001 – Kara
2009 – Buz
2010 – Pas
2010 – Sadem
2011 – Seveni Arıyorum
2011 – İtiraz
2011 – Tuzlu Su

Ödülleri :
2008 – Kral Tv Ödülleri Yılın Yeteneği
2008 – 37. Altın Kelebek Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı
2008 – Avrupa Gazeteciler Derneği/Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı
2008 – Beykent Üniversitesi Yılın Şarkısı Ödülü / Uçurum
2009 – 16.Kral Tv Radyolarda En Çok Çalınan Şarkı/Kasaba
2009 – 16. Kral Tv 2009 yılı En İyi Beste Açık Adres
2009 – Pal Fm Yılın En İyi Söz ve Bestesi Ödülü/Buz

Soner Sarıkabadayı’nın hit şarkıları:
Bu Böyle (Sertab Erener)
Uçurum, Sallana Sallana, Her şeyi Yak, İki Medeni İnsan (Murat Boz)
Kasaba, La Fontaine (Murat Dalkılıç)
Mantık Evliliği (Demet Akalın)
Anladın Sen Onu (Sibel Can)
Vesile (Gönen)
İnşallah, İsabet Olmuş (Altay)
Yeminliyim, Tövbesi Yok (Alişan)
Annem Kızıyor, Aşka Nezaket, Pembe (Berdan Mardini)
Gitarist, Gümbür Gümbür, Güller Benim, Nazar, Alev Alev (Tarık)
Ben Adamı Ayrılırken Tanırım (Seren Serengil)

Soner Sarıkabadayı Menajeri Kim

Soner Sarıkabadayı Klip İzle

Soner Sarıkabadayı İletişim Bilgileri ; 0532 206 59 59 – 0532 404 66 63 

Soner Sarıkabadayı İletişim, Soner Sarıkabadayı İletişim Bilgileri, Soner Sarıkabadayı Menejer, Soner Sarıkabadayı Menejeri, Soner Sarıkabadayı Menejerlik, Soner Sarıkabadayı Menajer,Soner Sarıkabadayı Menajeri, Soner Sarıkabadayı Menajerlik, Soner Sarıkabadayı Resmi, Soner Sarıkabadayı Resmi Menejer, Soner Sarıkabadayı Resmi Menejeri, Soner Sarıkabadayı Resmi Menejerlik, Soner Sarıkabadayı Resmi Menajer, Soner Sarıkabadayı Resmi Menajeri, Soner Sarıkabadayı Resmi Menajerlik, Soner Sarıkabadayı Resmi Menajeri Kim, Soner Sarıkabadayı Resmi Menejeri Kim, Soner Sarıkabadayı Resmi Site, Soner Sarıkabadayı Resmi Sitesi, Soner Sarıkabadayı Telefon, Soner Sarıkabadayı Telefonu, Soner Sarıkabadayı Telefon Numarası, Soner Sarıkabadayı Konser, Soner Sarıkabadayı Konseri, Soner Sarıkabadayı Konserleri, Soner Sarıkabadayı KonserTakvimi,Soner Sarıkabadayı Konser Fiyatı, Soner Sarıkabadayı Konser Ücreti, Soner Sarıkabadayı Konser Bedeli, Soner Sarıkabadayı Düğün Ücreti, Soner Sarıkabadayı Düğün Fiyatı,Soner Sarıkabadayı Düğün Kaşesi, Soner Sarıkabadayı Düğün Organizasyonu, Soner Sarıkabadayı Biyografi, Soner Sarıkabadayı Hayatı, Soner Sarıkabadayı Klip, Soner Sarıkabadayı Klipleri, Soner Sarıkabadayı Şarkıları, Soner Sarıkabadayı Videoları, Soner Sarıkabadayı Resimleri, Soner Sarıkabadayı Fotoğrafları, Soner Sarıkabadayı Kaşe, Soner Sarıkabadayı Kaşesi

Bizi Arayın
Konum Bilgilerimiz