Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Bengü iletişim

2 yıl önce
125 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Bengü iletişim Telefonu 0532 206 59 59 Bengü Sahne Ücreti Ne kadar? Bengü Menajeri Kimdir? Bengü yoğun bir konser programına sahip olmasıyla birlikte programını düzenleyen Menajeri ile Muharrem Yıldırım Music Production Menajerlik ve Organizasyon Hizmetleri iletişim Telefonu 0212 217 59 59 aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bengü Erden[1] (d. 2 Nisan1979, İzmir), Türk şarkıcı.

İlk yılları
Müzikle tanışması ilkokul yıllarında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile oldu. İzmir’de sahnelenen “Oliver Twist” isimli müzikalde başrol oynadı.[3] İzmir Devlet Konservatuvarı Genel Müdürü Müfit Bayraşa’dan şan dersleri aldı. 1998 yılında Müfit Bayşara’nın bir bestesiyle MÜYAP ve Show TV’nin organize ettiği Pop Show ’98 adlı şarkı yarışmasında 2. oldu. Akademi İstanbul’da müzik eğitimi aldı. Üç yıl süre ile Kenan Doğulu’ya vokallik yaptı. 2007’de Show TV’de Organize edilen Bak Kim Dans Ediyor adlı yarışmada 1. oldu. İlk albümü Hoş Geldin’i Kenan Doğulu ve Ozan Doğulu prodüktörlüğünde 2000 yılının Temmuz ayında piyasaya çıkardı. Daha sonra Bağlasan Durmam adlı 2. stüdyo albümünü 2005 yılında çıkardı. Bir yıl aradan sonra 2007 yılında üçüncü albümü Taktik piyasaya çıktı. Albümde bulunan “Korkma Kalbim” şarkısıyla MÜ-YAP Müzik Ödüllerinden dijital sertifika aldı ve albümü yılın en çok satan albümlerinden oldu.

2009 yılında İki Melek albümünü çıkardı. Albüm 125.000 kopya sattı ve Altın Plak aldı. Resmi Türkiye listesinde 7 hafta zirvede kalarak 2009’un en uzun süre zirvede kalan sanatçılarından oldu. 2011 yılında Dört Dörtlük albümünü çıkardı. Hareketli çıkış şarkısı Aşkım’la dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şarkı Google Zeitgeis raporlarına göre 2011’nin en çok aranan şarkısı oldu. Yine Google verilerine göre Bengü, 2011’in “en çok takip edilen sanatçısı” olmuştur.[5] 2012 yılında “Anlatacaklarım Var” maxi single’ını piyasaya sürmüştür. Single’da yer alan “Yaralı” şarkısı, 7 hafta Resmi Türkiye listesinde 1 numara olarak kaldı. 2013 yılında “Saygımdan” single’ını piyasaya sürmüştür. Şarkı, Resmi Türkiye listesinde 2014 yılının başlarında 5 hafta boyunca zirvede yer almıştır. Bengü, 2014 yılında düzenlenen 2. Türkiye Müzik Ödülleri’nden “Yaralı” şarkısıyla Radyolarda En Çok Çalınan Şarkı ödülünü almıştır.

Bengü, 2014 yılının Ekim ayında İkinci Hal adını verdiği 7. stüdyo albümünü piyasaya çıkarmıştır. Çıkış şarkısı “Sahici”, çıktığı hafta Resmi Türkiye listesi’ne 3 numaradan girmiş ve toplam 5 hafta zirvede kalmıştır. Bengü, 2014 yıl sonu açıklanan verilerle toplam 10 hafta Resmi Türkiye listesi’nde 1 numara olarak 2014’ün en çok zirvede kalan 2. sanatçısı olmuştur. Bengü, TelifMetre’nin verilerine göre 2014’ün TV’lerde en çok yayınlanan kadın sanatçısı olmuştur.İkinci Hal’den yayımlanan Feveran adlı şarkısı DMC’den 2015 yılında Dijital platformda başarısından dolayı Altın Plak almıştır.

2000 yılından günümüze kadar “Korkumdan Ağladım”, “Korkma Kalbim”, “Unut Beni”, “Ağla Kalbim”, “Gezegen”, “İki Melek”, “Kocaman Öpüyorum”, “Aşkım”, “Saat 03:00”, “Haberin Olsun”, “Yaralı”, “Saygımdan”, “Sahici”, “Feveran”, “Hodri Meydan” ve “Sığamıyorum” gibi birçok şarkısı hit oldu ve bugüne kadar 8 albüm 6 single olmak üzere 14 proje yayınlayan Bengü, müzik yaşamında yüzlerce adaylığın yanı sıra birçok ödül sığdırmıştır. Adaylıkları arasında 4 Kral TV Video Müzik Ödülleri adaylığı, 2 Balkan Music Awards adaylığı, ödülleri arasında 1 Kral TV ödülü, 1 MÜYAP Müzik Ödülü ve 1 TTNET Müzik ödülü bulunmaktadır.

Kariyeri
2000-2005: Hoş Geldin ve Bağlasan Durmam
Yaklaşık üç buçuk yıllık bir albüm çalışmasının ardından birinci albümü olan Hoş Geldin’i Temmuz 2000’de piyasaya sürdü. Kenan Doğulu, Şehrazat ve Ümit Sayın, Yıldız Tilbe gibi önemli müzisyenlerin imzası bulunan albümde 9 şarkı ve bir remix bulunuyor. Albümdeki bütün düzenlemeler Ozan Doğulu tarafından yapılmıştır. Albümde vokal olarak Cihan Okan, Sıla gibi isimler bulunmaktadır. Albümün tüm görselleri Koray Kasap tarafından çekilmiştir. Bengü bu albümle yurt içinde ve yurt dışında olmak üzere 300’e yakın konser vermiştir.[9] Bengü, 2001 yılında düzenlenen 7. Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde En iyi çıkış yapan kadın dalında aday olmuştur.

Bengü asıl çıkışını, 2005 yılında ikinci albümü olan Bağlasan Durmam ile yapmıştır. 5 Yıllık aranın ardından Dokuz Sekiz Müzik’le anlaşan Bengü, müzik direktörlüğünü Suat Aydoğan’ın yaptığı albümde Serdar Ortaç, Gökhan Şahin, Sibel Alaş ve Hakkı Yalçın gibi önemli isimlerle çalışmıştır.[10] Bengü, albümde yer alan “Korkumdan Ağladım”, “Gel Gel”, “Ciddi Ciddi” sözü ve müziği kendisine ait olan “Müjde” ve albümle aynı adı taşıyan “Bağlasan Durmam” şarkılarına klip çekmiştir.[11] 12. Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde En İyi Pop Kadın Sanatçı dalında aday gösterilmiştir. Yılın en çok satan albümlerinden biri olan Bağlasan Durmam yıl sonuna kadar 52.000 satmıştır.[12] Bağlasan Durmam, albümü NTV tarafından 2000’lerin en iyi Türkçe albümlerinden biri olarak gösterildi.[13]

2007-2008: Taktik ve Gezegen
2007 Yılında çıkardığı Taktik albümü ile kariyeri’nin zirvesine oturan Bengü, albümde Serdar Ortaç, Adnan Fırat, Kutsi, Alper Narman, Fettah Can gibi isimlerle çalışmıştır. Ayrıca Bengü sözü ve müziği kendisine ait “Yolcu” isimli şarkıya da bu albümde yer vermiştir. Alümden çıkan ilk klip sözü ve müziği Serdar Ortaç’a düzenlemesi ise Suat Aydoğan’a ait olan “Korkma Kalbim” müzik dünyasına bomba gibi düşmüştür.[14] Şarkı’nın klibindeki bikinili sahneleri ile gündemden düşmeyen Bengü tıklanma rekorları kırmıştır. Şarkı büyük başarısı ile Mü-Yap Müzik Endüstüri Ödülleri’nde dijital sertifika almıştır.[15] Ayrıca “Korkma Kalbim” 136.430’luk indirilme oranı ile 2007’nin en çok indirilen 13. şarkısı oldu.[16][17] Albümün ikinci klibi sözü ve müziği Adnan Fırat’a ait “Unut Beni” şarkısına çekildi, şarkı yurt içinde ve yurt dışında olmak üzere büyük başarı yakaladı. Albümde yer alan daha önce demosunu Hande Yener’in seslendirdiği Ağla Kalbim şarkısı dönemin popüler dizisi Doktorlar’da yayınlandığı andan itibaren özel ilgiyle karşılaştı.Klipsiz kalmasına karşın Türk popüler müziğinin klasikleşmiş eserlerinden biri oldu. Taktik albümü 100.000’e yaklaşan satış rakamıyla yılın en çok satan albümlerinden biri olmuştur.[4] Bengü, bu albümle 14. Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde en iyi pop kadın dalında aday olmuştur.

2008 yazında 4. stüdyo albümü Gezegen’i dinleyicilerinin beğenisine sunan Bengü eleştirmenler ve dinleyicilerden olumlu yorumlar almıştır. Albümde Serdar Ortaç, Adnan Fırat, Altan Çetin ve İlhan Şeşen gibi isimlerin imzası bulunmaktadır. Albümün ilk klip şarkısı albümle aynı taşıyan sözü ve müziği Serdar Ortaç’a aranjesi Suat Aydoğan’a ait olan “Gezegen”‘e Murat Küçük yönetmenliği’nde kliplenmiştir. Şarkı, eleştirmenler, radyocular ve dj’ler tarafından 2008’in en iyi şarkılarından biri olarak gösterilmiştir.[18] Albüm yıl sonuna kadar 35.000 satış rakamına ulaşmıştır.[19]

2009-2010: İki Melek
2009 yılında ise 5. albümü İki Melek’i, Avrupa Müzik etiketiyle piyasaya sürmüştür.[20] Albümde Serdar Ortaç, Şehrazat, Sinan Akçıl ve Yalın gibi isimlerle çalışmıştır. Yıl’ın en iyi albümleri’nden biri olan ve yıla damgasını vuran bu albümden çıkan ilk iki video, “İki Melek” ve “Kocaman Öpüyorum”[21] Billboard Türkiye listelerinde 1 numaraya yükselmiş ve toplam 7 hafta birincilik kazandırmıştır Bengü’ye. 2009 yılı içerisinde sanatçı bu albümüyle 13. İstanbul FM Müzik Ödülleri’nde “En İyi Pop Kadın Sanatçı” ödülünü almayı başarmıştır. Aynı yıl düzenlenen Siyaset Dergisi Ödülleri’nden “Yılın Şarkısı” ve birçok çeşitli organizasyon ve üniversite kurulaşlarından “Yılın Albümü” ödüllerini almıştır.[22][23] İki Melek albümü Hürriyet gazetesinin hazırladığı “2009’un En İyi 10 Yerli Albümü” listesinde 6. sırada yer aldı.[24] Albüm yıl sonuna kadar 125.000 satış rakamına ulaşmış olup Bengü’ye Altın Plak kazandırmıştır.[25]

2010 yılının yaz aylarında ise “Sırada Sen Varsın”[26] adlı maxi single çalışmasını çıkardı. Bengü bu single çalışması ile 14. İstanbul FM Altın Ödülleri’nde En İyi Single ödülünü almayı başarmıştır.[27] Çıktığı ilk 25 günde 40.000 satışa ulaşan single Bengü’nün kariyerine büyük katkı sağlamıştır.[28]

2011-2012: Dört Dörtlük ve Anlatacaklarım Var
Bengü, 2011 yılının başında yayınlanan Suat Ateşdağlı’nın proje albümünde “Artık Sevmeyeceğim” isimli şarkıyı seslendirmiştir. Bengü 2011’de çıkarmış olduğu Dört Dörtlük albümünde Sinan Akçıl, Şehrazat, Ersay Üner gibi isimlerle çalışmıştır. Albümün çıkış parçası olan “Aşkım” şarkısı ile oldukça büyük beğeni toplamıştır. Şarkı çıktığı gün sosyal paylaşım sitesi Twitter’da trends topic listesine girmiştir.[29] Bengü, “Aşkım” şarkısı ile Google Zeitgeist 2011 verilerine göre yılın en çok aranan şarkısı ve sanatçısı başarısınıda elde etti. Bengü Dört Dörtlük Albümü’nün 2. video klip çalışması olan “Saat 03:00″‘ün çıkmadan önce yayınlana promo fotoğrafıyla sanal alemde büyük ilgi gördü.[30] Bengü albümünün 3. video klibini ise yine sözü ve müziği Sinan Akçıl’a ait olan “Kalbi Olan Ağlıyor” şarkısına Salih Singin yönetmenliği’nde çekti.[31] Albüm yıl sonuna kadar Mü-yap verilerine göre 25.000 satmıştır.[32] Albüm Bengü’nün Avrupa Müzik’ten çıkan son çalışmasıdır.

Bengü, 2012 yılının son aylarına doğru 2. single’ı olan “Anlatacaklarım Var”‘ı piyasaya sürmüştür. Avrupa Müzik’ten ayrılıp kendi markasını temsil edecek olan BNG Müzik’i kuran Bengü aynı zamanda DMC ile anlaşmıştır. Single’da sözü ve müziği Zeki Güner’e ait olan “Haberin Olsun” ve “Yaralı” şarkılarına yer vermiştir. Versiyonlarla birlikte toplam 7 şarkının bulunduğu albümün aranjörlüğünü Mustafa Ceceli üstlenmiştir. İlk klip Haberin Olsun’a Nihat Odabaşı yönetmenliğinde çekilmiştir. Albümün ikinci klibi ise yine sözü ve müziği Zeki Güner’e ait “Yaralı” şarkısına çekilmiştir. Yaz aylarının hareketli şarkıları arasından sıyrılıp zirveye yerleşen “Yaralı” 7 hafta Resmi Türkiye listesinde 1 numara olarak yılın en çok çalan şarkıları arasında ilk 3’e yerleşti. Şarkının klibi ise 15 milyon tıklanma grafiği gösterdi.Bengü, single’ın başarısı nedeniyle 19. Siyaset Dergisi Ödülleri’nde En İyi Single ödülünü kazanmıştır. Ayrıca “Yaralı” şarkısı 2014 yılında düzenlenen 2. Türkiye Müzik Ödülleri’nden Radyolarda En Çok Çalınan Şarkı ödülünü almıştır.[33]

2013: Yaralı Sonrası: Saygımdan
2013 yılının ilkbahar aylarında kliplenen “Yaralı” şarkısı ile Resmi Türkiye listesinde 7 hafta zirvede kalan Bengü, bu şarkıdan sonra üçüncü single çalışması için çalışmalara başlamıştır. 2013 yılının kasım ayında “Saygımdan” ismini verdiği single çalışması ile sevenlerinin karşınısına çıkan Bengü yine büyük beğeni toplamıştır. Şarkının sözü ve müziği Zeki Güner, düzenlemesi Mustafa Ceceli imzası taşımaktadır. Şarkının klip yönetmenliğini Burak Ertaş üstlenmiştir. Single’ın yapımcılığını kendi şirketi BNG Müzik ve DMC yapmıştır. Şarkı 2013 yılının son haftalarında Resmi Türkiye listesinde 2 numarada yer alırken 2014 yılının başlarında 5 hafta boyunca zirvede yer almıştır. Şarkı, birçok radyo ve tv top listelerinde en üst sıraya yerleşmiştir. “Saygımdan” ve “Yaralı”‘nın başarısının ardından Bengü, 2. Türkiye Müzik Ödüllerinde En İyi Kadın Sanatçı kategorisinde adaylık kazanmıştır.

Bengü iletişim 0532 206 59 59

Bengü, 2013 yılında yayınlanan Erdem Kınay’nın proje albümünde “Kolay Gelsin” isimli şarkıyı seslendirmiştir.

2014-2015: İkinci Hal
Albümde 10 şarkı 1 versiyon olmak üzere 11 şarkı bulunmaktadır. Albümün çıkış şarkısı olarak sözü ve müziği Zeki Güner, düzenlemesi Mustafa Ceceli’ye ait olan “Sahici” seçilmiştir. Şarkı ilk kez 23 Eylül 2014’te yayımlanmıştır. Çıktığı ilk 3 gün içinde yasal platformlarda “en çok indirilen”, çıktığı ilk 1 hafta içindede “en çok dinlenen ve indirilen” şarkı olmuştur. Şarkı, i-Tunes, Avea Müzik, Turkcell Müzik ve TTnet Müzik’te 1 numaraya yükselmiştir. Şarkı ikinci haftasında radyo ve tv’de en çok yayınlanan eserleri belirleyen Music TopTR listesine ikinci sıradan girmiştir. Sahici şarkısı ayrıca i-Tunes / Türkmenistan Top Songs listesinde 1 numaraya çıkmıştır. İkinci klip albümle aynı ismi taşıyan “İkinci Hal” şarkısına, 2 Nisan 2015’te üçüncü klip “Feveran” adlı şarkıya çekilmiştir. Şarkı Resmi Türkiye Listesinde 5 numaraya yükselmiştir. Son klip ise 1 Aralık 2015’te “Kapıda Yalnızlık” şarkısına çekilmiştir.

Yine bu albümde Şehrazat, Deniz Erten, Serkan Kavuşan gibi isimlerin sözlerine yer verirken aranjmanlarda Murat Yeter, Barış Özesener, Erdem Kınay ve Çağatay Şen ile çalışılmıştır. Albümde Bengü’nün 2011 yılı çıkışlı Dört Dörtlük albümünde seslendirdiği “Kadar” şarkısı Emre Aydın düeti ile yer almaktadır. Albümde ayrıca Bengü’nün birçok ödüle layık gören single albümlerinde yer alan Yaralı ve Saygımdan şarkılarına da yer verilmiştir. Albüm satış listelerine ilk 5’ten girmeyi başarmıştır. İkinci Hal albümü, TTNET Müzik tarafından Yılın Albümü seçilmiştir.[35]

2016: Hodri Meydan ve Sığamıyorum
“Hodri Meydan”, Bengü’nün 4 Mart 2016 tarihinde DMC etiketiyle çıkan 5. teklisidir. Şarkının sözü Deniz Erten, müziği Toylan Kaya, düzenlemesi ise Erdem Kınay’a aittir. Dijital platformlarda 7 Mart’ta yayımlanmıştır. Klipte Bengü’ye Demet Özdemir’de eşlik etmiştir. Klip, Ümraniye platolarındaki eski kablo fabrikasında 5 ayrı mekanda çekilmiştir. Klibin yönetmenliğini ise Gülşen Aybaba üstlenmiştir. Şarkı yayımlandığı ilk hafta TTNET Müzik / En Çok Dinlenen 100, TTNET Müzik / En Çok İndirilen 100 listesinde 1 numara olmuştur. CD olarak ise 25 Mart’ta satışa sunulduğu ilk hafta D&R listesine 1 numaradan giriş yapmıştır. Şarkı birçok radyo ve müzik kanallarında 1 numara olmuştur.[36][37]

“Sığamıyorum”, 28 Haziran’da klip ile aynı günde dijital platformda yayımlanmıştır. Şarkının sözü ve müziği Zeki Güner, düzenlemesi ise Mustafa Ceceli’ye aittir. Klip yayımlandığı ilk hafta 5 milyon izlenme barajını geçmiştir. Şarkı yayımlandıktan 3 hafta sonra Resmi Türkiye Listesine 3 numaradan giriş yapmıştır.[38]

2017-günümüz: Altın Çağ ve Yazık
Bengü’nün sekizinci stüdyo albümü Altın Çağ, 31 Mayıs 2017’de DMC tarafından yayımlandı.[39][40] Bu albümden “Kuzum”, “Sanki”, “Geçmiş Olsun” ve “Altın Çağ” şarkılarına klip çekildi.

Şarkıcı, 15 Şubat 2019’da Ersay Üner’in sözlerini yazdığı “Yazık” şarkısını Elif Demiralp’in yönettiği bir video klip ile birlikte yayımladı.[41] Nisan’a Bilal Sonses’e eşlik ettiği düet şarkısı “İçimden Gelmiyor” ile karşıladı.[42][43] Kasım 2019’da yeni single’ı “Günaydın” DMC tarafından yayımlandı. Sözleri Melda Gürbey tarafından yazılan şarkının video klip yönetmeliği Ulaş Elgin yaptı.[44]

Olaylar
10 Haziran 2012 tarihinde Ankara konseri dönüşünde, TEM otoyolunda bir kaza yaşamıştır. Kazada Bengü’nün koruması Ümit Özer yaşamını yitirmiştir.

Canlı performans
Bengü, müzik hayatı boyunca çıktığı birçok programda değişik isimlerle düet yapmıştır. Ümit Besen’le “Seni Unutmaya Ömrüm Yeter Mi?”, Coşkun Sabah’la “Anılar”, Bülent Ersoy’la “Kum Gibi”, Ferdi Özbeğen’le “Dilek Taşı”, Selami Şahin’le “Özledim” ve Volkan Konak’la yaptığı “Belalım” şarkısına düeti yapmıştır.

Başarıları
Ana madde: Bengü’nün kazandığı ve aday gösterildiği ödüller listesi
Bengü, kariyeri boyunca çalışmaları sayesinde çok sayıda ödül kazandı veya aday gösterildi. Kral Türkiye Müzik Ödülleri’nde (eski adıyla Kral TV Video Müzik Ödülleri) birçok ödüle adaylık gösterildi, ancak kendisi bunlardan yalnızca bir tanesini kazanabildi. 2010’da Balkan Müzik Ödülleri’nde Balkanların En İyi Kadın Sanatçısı ve Balkanların En İyi Şarkısı dallarında aday gösterildi.

2007 yılında çıkardığı Taktik albümü’nün çıkış şarkısı “Korkma Kalbim”‘le Müyap’tan dijital sertifika kazandı. 2009 yılında yayınladığı ve 125.000 satışa ulaştığı İki Melek albümüyle Altın Plak almayı başardı. 2011’de 500.000 kişinin oy kullandığı Algida’da anketinde en sevilen kadın sanatçı seçildi. 2012’de açıklanan verilerle 2011’de Google’da en çok aranan şarkı ve sanatçı unvanını kazandı.

Diskografi
Ana madde: Bengü diskografisi
2000: Hoş Geldin
2005: Bağlasan Durmam
2007: Taktik
2008: Gezegen
2009: İki Melek
2011: Dört Dörtlük
2014: İkinci Hal
2017: Altın Çağ
Videografi
Ana madde: Bengü videografisi
Turneleri
2011: Bengü Yaz Konserleri
2012: Bengü Yaz Konserleri
2014: İkinci Hal Albüm Konserleri

Bengü iletişim Numarası 0532 206 59 59

Muharrem Yıldırım Music Production Menajerlik & Organizasyon Hizmetleri
1993’den Bugüne Hizmetinizdeyiz

İletişim Bilgilerimiz
Genel Koordinatör: Muharrem Yıldırım : 0532 206 59 59
Merkez Ofis iletişim Bilgileri : 0212 217 59 59 – 0216 378 59 59
Organizasyon sorumlusu Şebnem Yıldırım 0532 450 72 70

Adres: Müsahip Sk.No 20 Ortaköy, 34347 BEŞİKTAŞ /İSTANBUL

Mail:mymenajerlik@gmail.com
Web Sitelerimiz
https://muharremyildirim.com/
https://mymenajerlik.com/
https://www.mysanatcifiyatlari.com/
Resmi Instagram Hesablarımız @mymenajerlikofficial @muharremyildirimofficial

Muharrem Yıldırım
Kanalda toplam 415 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ