Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Duman iletişim

2 yıl önce
130 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Duman iletişim Telefonu 0532 206 59 59 Duman Sahne Ücreti Ne kadar? Duman Menajeri Kimdir? Duman yoğun bir konser programına sahip olmasıyla birlikte programını düzenleyen Menajeri ile Muharrem Yıldırım Music Production Menajerlik ve Organizasyon Hizmetleri iletişim Telefonu 0212 217 59 59 aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Duman Kimdir ?

Duman, 1999’da İstanbul’da kurulan, günümüzde Kaan Tangöze (vokal ve gitar), Batuhan Mutlugil (geri vokal ve gitar), Ari Barokas (geri vokal ve bas gitar) ve Doğaç Titiz’den (davul) oluşan Türk Rock grubu. Duman, Kaan Tangöze’nin geniş aralıklı vokal performanslarıyla birlikte Amerikan Grunge ve Alternatif rock türlerini Türkiye’ye özgü Arabesk ve Halk müziğini birleştiren tarzıyla tanınır. Şimdiye dek altı stüdyo, üç konser, bir toplama ve üç de video albümü yayınlanmıştır.

Tarihçe
Kuruluş
Doksanlı yılların başında müzik hayatına atılan Kaan Tangöze, öğrenim görmek amacıyla gittiği Seattle’da müzik hayatına devam etti ve Türkiye’de çıkarmak istediği albüm için parçalar hazırladı. Kendisi, Ari Barokas ve Yakup Trana’dan oluşan Türkiye’deki grubu Mad Madame ile Seattle ve Los Angeles’ta yayınlanan toplama albümlerde yer aldı. Türkiye’ye döndüğünde Blue Blues Band’de çalan Batuhan Mutlugil’i Mad Madame grubuna dahil olmaya davet etti ve 1999’da Duman kurulmuş oldu. Ancak Yakup Trana bu gruba dahil olmadı.

Gelişme
Vokal ve gitarda Kaan Tangöze, gitar ve geri vokalde Batuhan Mutlugil, bas gitar ve geri vokalde Ari Barokas, bateride başta Alen Konakoğlu’dan, sonra Cengiz Baysal’dan oluşan Duman, ilk albümünü çıkarmak için yola koyuldu; ancak grubun henüz bir ismi yoktu. Bunun üzerine grubun ismi “Hâlimiz Duman” isimli şarkıdan esinlenilerek Duman oldu.

Duman, 1999’da çıkan ilk albümü Eski Köprünün Altında ile müziğe giriş yaptı. Albümün “Köprüaltı”, “Hayatı Yaşa” ve “Bebek” parçalarına klip çekildi. “Bebek” parçasına klip çekilmeden önce Duman, yaptığı bir röportajda “Hâlimiz Duman” parçasını akustik olarak çaldı ve bu, klip olarak düzenlendi; ancak klip 2004’te çıkacak olan Bu Akşam DVD’sine kadar yayınlanmadı.

Grup 2002’de ikinci albümü Belki Alışman Lazım ile büyük bir çıkış yaptı. “Her şeyi Yak” yorumuyla beğeni toplayan Duman, aynı isimli parçasıyla birlikte “Oje”, “Bu Akşam”, “Belki Alışman Lazım” parçalarına da klip çekti.

2003’te Konser albümü ve yine NR1 Müzik tarafından 2004 yılında yayınlanan Türkiye’nin ilk müzik DVD’si Bu Akşam ile sahne performanslarını hayranlarına ulaştırdılar.

2005’te Seni Kendime Sakladım adlı 3. stüdyo albümlerini yayınladılar ve albümle aynı adı taşıyan parçayla çıkış yaptılar. Ardından Aman Aman ve En Güzel Günüm Gecem şarkılarına klip çektiler. Bu albümdeki ve konserlerindeki başarılarından dolayı Altın Kelebek Ödülüne aday gösterildiler ve ödülü kazandılar. Ödüllerini ‘bu bize değil size layık’ diyerek Erkin Koray’a verdiler.

2006 yılında Kaan Tangöze’nin eski grup arkadaşı ve Ari Barokas’ın kuzeni Yakup Trana ile bir EP yayınladılar. Bu EP iki parçadan oluşuyordu ve klip “Karanlıkta” parçasına çekildi.

Kaan Tangöze ve Batuhan Mutlugil 2006 yılında vatani görevlerini yerine getirmek için askere gittiler. Askerlik öncesi NR1 Müzik ile tüm bağlar koparılmıştı. Askerlikleri bittikten sonra, konserlere hızla geri döndüler.

Başta davulcu sorunları yaşayan grupta sonradan taşlar yerine oturdu. İlk albümde gruba Alen Konakoğlu eşlik etti fakat 2. ve 3. albüm kayıtlarında Cengiz Baysal eşlik etti. Alen Konakoğlu ise 2007’ye kadar sahne performanslarında grupla birlikte olmaya devam etti. 2007’den itibaren Alen Konakoğlu gruptan ayrılarak Nil Karaibrahimgil’in davulculuğuna geçmiştir ve Cengiz Baysal Duman’ın hâlihazırda çalışmakta olduğu tek davulcu olmuştur.

Artık Duman yeni albüm sinyallerini veriyordu ki NR1 11 Aralık 2007’de En Güzel Günüm Gecem 1999-2006 albümünü çıkardı. 2008 yılında çıkması beklenen yeni stüdyo albümlerinin 2009 yılına sarkması hayranları arasında büyük üzüntü yaratmıştı. Duman 2008’in Eylül ayında Antalya’da vermiş oldukları konserde yeni albümde yer alan iki parçayı seslendirmiş ve büyük beğeni toplamıştı. Bunun üzerine aynı sene NR1, Duman’ın 2 Eylül 2006’da verdiği Rock N Coke konserinin DVD’sini yayınlamıştır.

Duman 8 Aralık 2008 tarihinde, 2009 18 Mart’ta çıkan yeni albüm parçalarının kayıtlarını İrlanda’da yapmıştır ve yaklaşık 2 ay süren kayıtlar süresince Duman grubu İrlanda’da kalmıştır. Daha sonradan Duman 7 Şubat 2009 tarihinde İrlanda’da kayıtlarını bitirip kendi ana vatanları Türkiye’ye dönmüştür. Duman, yeni albüm kayıtlarını Dublin’de; Muse, Snow Patrol, Manic Street Preachers, R. E. M, The Editors, The Departure gibi dünyaca tanınmış rock gruplarının da kayıtlarını yaptığı Grouse Lodge Stüdyosu’nda 65 günde gerçekleştirmiştir. Duman yeni albümünü Sony BMG Müzik etiketiyle satışlara sunmuş ve yeni çıkan albümde prodüktörlüğü ilk defa kendileri yapmıştır. Duman bu albümde tarzını az da olsa değiştirmiştir.Şu ana kadar albümlerdeki söz ve müziklerini Kaan Tangöze ve Ari Barokas yapmıştır. Ama bu albümde bazı şarkıların söz ve müzikleri Batuhan Mutlugil’e ve Duman’ın diğer bir üyesi olan Cengiz Baysal’a ait şarkılar da vardır. Grup albümün ilk gala konserini İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde vermiştir.

18 Temmuz 2009 tarihinde saat 20:50’de verdiği Rock’N Coke Konseri’nde, Dream TV sadece Duman’ın 3 şarkısını yayınlamıştı. Bundan dolayı büyük bir hayal kırıklığı geçiren hayranları buna isyan ettiler. Hatta Facebook’ta Duman hayranları Anti Dream TV adında bir grup bile oluşturdular. 2 gün sonra Duman’ın eski menajeri Şermin Ekinci, Dream TV ile aralarında bir sorun olmadıkları, hatta Dream TV’nin Duman’ı desteklediklerini, 3 şarkı yayınlamalarının nedeni ise konser videolarının hemen internete yayılmasıdır demiştir.

Duman 18 Mart 2009 tarihinde çıkardığı Duman I ve Duman II albümünden ilk klibini Dibine Kadar şarkısına Kemerburgaz’da bulunun taş ocaklarında hayranlarıyla birlikte çekmiştir. Bu klibin yönetmenliğini Pearl Jam, Radiohead, Placebo gibi ünlü sanatçılarında klip yönetmenliğini yaptığı Yon Thomas yapmıştır. Duman bu albümlerinin ikinci klibini ise Senden Daha Güzel şarkısına 16 Ekim İzmir Ooze Venue ve 17 Ekim Ankara Saklıkent konserleri sırasında çekmiştir. Klibi birçok hayranları beğenmese de klip Türkiye’de bir ilktir. Çünkü klibi izleyenler Duman’ın gözünden konser alanını gözlemle fırsatı buluyorlar. Duman üçüncü klibini ise Elleri Ellerime isimli şarkısına çekmiştir. Duman 2010’un Nisan ayında Sor Bana Pişman mıyım isimli şarkısına klip çekimi yapmıştır. Ancak teknik aksaklıklar yüzünden klip yayınlanmamıştır. Daha sonra 2011’in Şubat ayında klip yayınlanmıştır.

Duman grubunun menajeri Eylül 2012 tarihinden itibaren Elif Konuray olmuştur.

Duman konser albümü Canlı’yı 2011’in Haziran ayında çıkarmıştır. Albüm 2 CD’den oluşmaktadır. Erkin Koray’ın Sen Yoksun Diye ve Aşık Veysel’in Kara Toprak isimli eserlerini kendilerince yorumlayıp konserlerde çalmışlar ve albüme de koymuşlardır. Bu albümde de Duman bir farklılık yapmıştır ve bu farklılık 2. CD’deki akustik eserlerdir. Albümün ilk performans klibi ayrıca Duman I’de de bulunan Helal Olsun isimli parçaya çekilmiştir. Albümün ikinci klibi ise İyi De Bana Ne parçasının akustik performans klibidir.

Duman, 2015’te Diyarbakır konserinde.
Grup daha sonra 12 Eylül 2013 tarihinde 13 parçalık Darmaduman albümünü çıkardı. İlk klip söz ve müziği Ari Barokas’a ait olan “Yürek” isimli şarkıya çekildi. İkinci klip söz ve müziği Kaan Tangöze’ye ait olan “Melankoli” isimli şarkıya çekildi. Klip gösterişsiz olması nedeniyle “Grubun parası bitti” gibi eleştiriler aldı. Üçüncü klip söz ve müziği Batuhan Mutlugil’e ait olan “Öyle Dertli” isimli şarkıya çekilmiştir.

Bunu takip eden yıllarda grup üyeleri ayrı ayrı albüm ve tekli çalışmaları yaptılar. Grubun solisti Kaan Tangöze, ilk solo akustik albümü olan “Gölge Etme” albümünü 1 Ekim 2015 tarihinde piyasaya sürdü. Kaan Tangöze’nin solo albüm çıkaracağı Gezi Parkı eylemlerinin ikinci yıl dönümünde (31 Mayıs) duyurulmuş, albümde yer alan “Taksim Meydanı” isimli şarkı paylaşılmıştı. 6 Ocak 2022 tarihinde “Aşık Mahzuni Şerif Türküleri” adındaki ikinci solo albümünü yayımlamıştır.

7 Şubat 2018’de Duman grubunun bas gitaristi Ari Barokas “Lafıma Gücenme” isimli ilk solo albümünü yayınlanmıştır[1].

Grubun gitaristi Batuhan Mutlugil ise “Bambaşka” adlı single’ını 4 Aralık 2020 tarihinde ve daha sonra 15 Ocak 2021’de ise 9 şarkıdan oluşan “Yadigar” isimli albümünü yayınlamıştır. Daha sonra sözleri Tuna Kiremitçi’ye bestesi Ronnie James Dio’ya ait olan “Affet” şarkısını 4 Şubat 2022 tarihinde coverlamıştır.[2]

Dinî görüş
Grubun 2009’da çıkardığı Duman I albümündeki “Rezil” şarkısında “Lem yelid ve löp yutar” şarkı sözü tartışma uyandırdı. Şarkıda İhlas Suresi’yle dalga geçildiği ve ateizm propagandası yapıldığı iddia edildi. Zaman gazetesinin yaptığı bir röportajda grubun açıklaması şöyledir: “Orada eleştirdiğimiz şey dinin suistimal edilmesi. Kimsenin haddine düşmez insanın dini ve inancıyla dalga geçmek. Konunun öznesi, ortada dönen bir tezgâhın olması. Burada fena olan bunu tespit edip ortaya koymak mı yoksa bunu yapıp çıkar sağlayanlar mı? İhlas, anlamlı ve en güzel sûrelerden biri. Biz değerini bilmeden, farkında olmadan bir şeyler yapmıyoruz. Din adamı gönülden inanarak, iyilik ve güzellik içindeyse biz de onunla beraberiz. Lem Yelid’i deforme etmek kimsenin haddine değil, bizim de… Hepimiz Müslüman’ız.”[3]

Duman iletişim | 0532 206 59 59

Diskografi
Duman şarkıları listesi

Eski Köprünün Altında (1999)- NR1
Belki Alışman Lazım (2002) – NR1
Konser (2003) – NR1
Bu Akşam (2004) – NR1
Seni Kendime Sakladım (2005) – NR1
En Güzel Günüm Gecem 1999-2006 (2007) – NR1
Rock’n Coke Konseri (2 Eylül 2006) (2008) – NR1
Duman I (2009)- Sony Music
Duman II (2009) – Sony Music
Canlı (2011) – Pasaj Müzik
Darmaduman (2013) – Pasaj Müzik
Düet albümler
İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek (2005) – Doublemoon
Yakup & Kaan & Batuhan – Karanlıkta (2006) – EMI
Sınav Soundtrack (2006) – Sony Music
Bulutsuzluk Özlemi 20 Yaşında (2007) – DMC
İstanbul Sensin (2010) – Sony Music
Orhan Gencebay ile Bir Ömür (2012) – Poll Production
Klipler
Köprüaltı (1999) – Eski Köprünün Altında
Hayatı Yaşa (1999) – Eski Köprünün Altında
Bebek (2000) – Eski Köprünün Altında
Her Şeyi Yak (2002) – Belki Alışman Lazım
Oje (2002) – Belki Alışman Lazım
Bu Akşam (2003) – Belki Alışman Lazım
Çile Bülbülüm [Konser] (2003) – Konser
Olmadı Yar [Konser] (2003) – Konser
Belki Alışman Lazım (2003) – Belki Alışman Lazım
İstanbul (2004) – Bu Akşam
Seni Kendime Sakladım (2005) – Seni Kendime Sakladım
Aman Aman (2006) – Seni Kendime Sakladım
Karanlıkta (2006) – Yakup & Kaan & Batuhan – Karanlıkta
En Güzel Günüm Gecem (2006) – Seni Kendime Sakladım
Dibine Kadar (2009) – Duman I
Senden Daha Güzel (2009) – Duman II
Elleri Ellerime (2010) – Duman II
Sor Bana Pişman Mıyım (2011) – Duman I
Helal Olsun (2011) – Canlı
İyi De Bana Ne (Akustik) (2012) – Canlı
Yürek (2013) – Darmaduman
Melankoli (2014) – Darmaduman
Öyle Dertli (2015) – Darmaduman
Grup üyeleri
Şimdiki üyeleri
Kaan Tangöze – Vokal, Gitar
Batuhan Mutlugil – Gitar, geri vokal
Ari Barokas – Bas gitar, geri vokal
Doğaç Titiz – Bateri
Eski üyeler
Mehmet Demirdelen – Bateri
Cengiz Baysal – Bateri [4]
Alen Konakoğlu – Bateri

Duman Menajeri 0532 206 59 59

Muharrem Yıldırım Music Production Menajerlik & Organizasyon Hizmetleri
1993’den Bugüne Hizmetinizdeyiz

İletişim Bilgilerimiz
Genel Koordinatör: Muharrem Yıldırım : 0532 206 59 59
Merkez Ofis iletişim Bilgileri : 0212 217 59 59 – 0216 378 59 59
Organizasyon sorumlusu Şebnem Yıldırım 0532 450 72 70

Adres: Müsahip Sk.No 20 Ortaköy, 34347 BEŞİKTAŞ /İSTANBUL

Mail:mymenajerlik@gmail.com
Web Sitelerimiz
https://muharremyildirim.com/
https://mymenajerlik.com/
https://www.mysanatcifiyatlari.com/
Resmi Instagram Hesablarımız @mymenajerlikofficial @muharremyildirimofficial

Muharrem Yıldırım
Kanalda toplam 414 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ