Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Manga iletişim

2 yıl önce
145 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Manga iletişim Telefonu 0532 206 59 59 Manga Sahne Ücreti Ne kadar? Manga Menajeri Kimdir? Manga yoğun bir konser programına sahip olmasıyla birlikte programını düzenleyen Menajeri ile Muharrem Yıldırım Music Production Menajerlik ve Organizasyon Hizmetleri iletişim Telefonu 0212 217 59 59 aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Grup Manga Kimdir ?

maNga, Ankara kökenli bir alternatif rock grubudur.

Gurubun Tarihi
maNga’nın hikayesi, 2001 yılının sonlarına doğru Yağmur Sarıgül “Yamyam”(Gitar)’ün barlarda “cover” parçaları yorumlayıp eğlendikleri gruptan ayrılmasıyla başladı.

Rock müzikle elektroniği, sert gitar riffleriyle rap vokalleri birleştirebileceği bir grup kurmak isteyen Yamyam öncelikle okuldan arkadaşı Orçun Şekerusta ( Bas Gitar)’yı , sonrasında Özgür Can Öney ( Davul), Efe Yılmaz (Turntable) ve Ferman Akgül (Vokal)’ün gruba dahil etti. maNga grubunun o zamanki tarzı “nu metal” ve “hardcore” du. Eylül 2001 de Ferman’ın “Sing your Song” yarışmasına katılma fikriyle albüm maceraları başlamış oldu.

Manga iletişim 0532 206 59 59

Orçun’un gruptan ayrılmasıyla Cem Bahtiyar (bas gitar) gruba dahil oldu. Böylelikle maNga şuanki yapısına kavuşarak uzun yıllar sürecek albüm hayali için yola çıkmış oldu. “Sing your Song” yarışmasından ilk besteleri “Kal Yanımda” parçasıyla ikincilik ödülü aldılar. Bu başarıyı “Bitti Rüya”, “Libido” ve “Yalan” gibi çok sevilen parçaların üretilmesi takip etti. Yarışma döneminden tanıdıkları prodüktör Haluk Kurosman’ın aramasıyla albüm hayallerinin gerçek olacağına inanmaya başladılar. Bir yandan Türkiye’ nin dört bir yanında konserler verirken bir yandan da beste çalışmalarına ve konserlere ağırlık verdiler. “maNga adlı ilk albümleri 14 Aralık 2004’te Sony Music Türkiye ve GRGDN ortaklığında piyasaya çıktı. Kargo’nun solisti Koray Candemir “Kal Yanımda “adlı parçada, Vega grubunun solisti Deniz Akyüz “İz Bırakanlar Unutulmaz” adlı parçada, Göksel ise “Dursun Zaman” adlı parçada konuk sanatçı olarak yer aldı. 180.000’ i aşan albüm satışıyla Altın Plak ödülünün sahibi oldular.

Albümü Japonya’da satışa sunularak yüksek bir satış rakamına ulaştı. Ayrıca “Bir Kadın Çizeceksin” adlı parça Easports’un Fifa 2006 oyunu soundtrackine dahil oldu. Albüm “maNga+” adıyla 2006 yılında çok özel ikinci bir baskısıyla yeniden yayınladı. Albümün yeni baskısında, Cem Karaca klasiği ‘Raptiye Rap Rap’ şarkısı ile’Kandırma Kendini’ şarkısı ve video kliplerinin olduğu hediye bir DVD yer aldı. Müzik dergileri başta olmak üzere bir çok dergi ve gazetede, 50’yi aşkın röportaj ile konser, albüm ve elde ettikleri başarıları konu alan 200’ü aşkın haber yer aldı.

Albümden sonraki dönemde Türkiyenin dört bir yanında 250 nin üzerinde konser veren grup yurtdışında da (Sziget Festivali, Mannheim Türk Rock Festivali, Wembley Arena, London) sahne aldılar. ve orçun(bas gitarist) gitti

İlk albümlerinden sonraki 4 yılı aşkın süre zarfında konserler sebebiyle değişik coğrafyalara açılan, farklı kültürleri deneyimleyen maNga kendisiyle daha barışık, daha samimi, daha sıcak ve daha hüzünlü bir dönemin içinde buldu kendini. Dünyaya bakış açılarıyla müzikal olarak dinledikleri de çeşitlenen grup, daha güçlü bir sounda sahip olan bir albümle geri döndü.

2. albümleri “Şehr-i Hüzün” ün önkayıt dönemi yaklaşık 1,5 yıl sürdü. Bu uzun hazırlığın sebebi; büyük bir başarı yakalayan ilk albümün gruba verdiği mutluluğun yanında herkesin üzerine büyük bir sorumluluk yüklemesi ve sevenlerine ilk albümü aratmayacak kadar nitelikli ve nicelikli bir albüm sunabilmekti. maNga’nın farklılığını ve müziğinde hiçbir sınır olmadığını gösteren “Şehr-i Hüzün” albümü, 15 Nisan 2009 tarihinde GRGDN & Sony Music ortaklığında piyasaya sürüldü. Batı ve Doğu soundlarının sentezinde, ney, piyano, tambur ve bağlama gibi enstrümanların kullanıldığı, içinde aşkı, yalnızlığı, ölümü ve hüznü anlatan parçalara yer verilen albümü 16 şarkı ve 60 dakikayı aşkın müzik içeriyor. Kategorize edilemeyen albüm, içinde rock, rap, elektronik müziğin yanında tasavvuf, türk halk ve sanat müziğini de barındırıyor. Albümde Karacaoğlan’nın dizeleri “Üryan Geldim” şarkısının nakaratında, Ömer Hayyam’ın dizeleri ise “Hepsi Bir Nefes” şarkısının nakaratında yer alıyor. Albüme ek olarak grubun solisti Ferman Akgül’ün prodüktörlüğünü ve yönetmenliğini yaptığı 150 dakikalık bir “maNga Belgesel DVD” si de yer alıyor.

Dinleyicilerin isteğe bağlı olarak sahip olabilecekleri bu DVD’ de sevenlerinin maNga’yı daha yakından tanımaları için, grubun kuruluş yıllarından bugüne kadarki hikayesi analtılıyor. Müzik prodüktörlüğü Haluk Kurosman, yardımcı müzik prodüktörlüğü Yağmur Sarıgül ve idari prodüktörlüğü Hadi Elazzi tarafından yapılan albümün masteringi, yutdışında Madonna, Moby, Metallica, Björk, Travis, Korn gibi ünlü grup ve sanatçının albümlerinin masteringini yapan Ted Jensen tarafından gerçekleştirildi. Albümün artwork’ü “I, Robot”, “Rescue Dawn”, “Could Mountain”, “A Good Year” gibi bir çok filmin afişine imza atmış Erdem Yücel tarafından tasarlandı; albüm fotoğrafları ise Charles Richards, Cemil Ağacıkoğlu ve Marton Magocsi gibi başarılı fotoğrafçılar tarafından İstanbul, Budapeşte, Frankfurt, Mannheim ve Londra şehirlerinde çekildi. “Şehr-i Hüzün” albümünde, İlk albümlerinden beri tüm konserlerinde seslendirmeye çalıştıkları “Evdeki Ses” parçası, 1995 yılında yayınladıkları ilk albümle hip hop dünyasının ekolü haline dönüşen Cartel’ den tanıdığımız Alper Ağa ile birlikte seslendirildi. Ayrıca albümde yer alan birden fazla parçaya piyanosuyla eşlik eden ünlü piyano virtüözü ve besteci Tuluyhan Uğurlu, “Hayat Bu İşte” parçasında “İstanbul Kanatlarımın Altında” filminin unutulmaz melodisini çalarak yer aldı.

Ayrıca albümde, albüm kayıtlarını yaptıkları süreç içinde sevenlerinden topladıkları ses kayıtlarıyla hazırladıkları ve sevenlerine adadkları bir şarkıda yer alıyor. Albümünü ilk video klibi; “Dünyanın Sonuna Doğmuşum” adlı şarkıya,Norah Jones , Pearl Jam ve Radiohead gibi birçok ünlü sanatçı ve grubun kliplerinin ve birçok büyük firma reklamlarının görüntü yönetmenliği ve yönetmenliğini yapmış olan Yon Thomas tarafından çekildi.

Manga iletişim Numarası 0532 206 59 59

Muharrem Yıldırım Music Production Menajerlik & Organizasyon Hizmetleri
1993’den Bugüne Hizmetinizdeyiz

İletişim Bilgilerimiz
Genel Koordinatör: Muharrem Yıldırım : 0532 206 59 59
Merkez Ofis iletişim Bilgileri : 0212 217 59 59 – 0216 378 59 59
Organizasyon sorumlusu Şebnem Yıldırım 0532 450 72 70

Adres: Müsahip Sk.No 20 Ortaköy, 34347 BEŞİKTAŞ /İSTANBUL

Mail:mymenajerlik@gmail.com
Web Sitelerimiz
https://muharremyildirim.com/
https://mymenajerlik.com/
https://www.mysanatcifiyatlari.com/
Resmi Instagram Hesablarımız @mymenajerlikofficial @muharremyildirimofficial

Muharrem Yıldırım
Kanalda toplam 415 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ